Son Haberler
- Kepez’de dönüşüm başladı
- Kepezli güreşçiler madalyaları topladı
- Başkan Kocagöz, “Kepez’i beraber yöneteceğiz”
- Kepez’den Emek’in ilk parkına estetik dokunuş
- Başkan Kocagöz personelinin yüzünü güldürdü
- Başköy’ün çocuklarına çim sahası müjdesi
- Başkan Kocagöz'ün konuğu Erhan Adem
- Başkan Kocagöz yas lokmasını paylaştı
- Böcek ve Kocagöz’den ‘ hizmet’ mesajı
- Kepezli çocuklar uzayı gözlemliyor
Tütüncüden güreşe davet
22 Nisan 2010, Perşembe - 23:34Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, 2425 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan 6. Geleneksel Yağlı Pehlivan Güreşlerine tüm güreşseverleri davet etti. Sümer Ezgü ve Sevinç Akkayanın konser vereceği güreşe 42si başpehlivan olmak üzere 650 güreşçi katılacak.
Pehlivanlar diyarı Antalyada, ilk güreş heyecanı Kepezde yaşanacak. 6. Geleneksel Yağlı Pehlivan Güreşleri 42si başpehlivan olmak üzere 650 güreşçinin katılımıyla 2 gün boyunca sürecek. Orhan Gazinin, Rumeli seferi sırasında Türk akıncılarıyla başlayan yağlı pehlivan güreşlerinin heyecanını, coşkusunu bu yıl da Antalyalılara, güreş severlere yaşatacaklarını ifade eden Tütüncü, Bu etkinlikle, kuralları, kündesi, kemanesi, kılçığı, tırpanı, paça kasnağı ve yüzlerce güzel oyunu ile kültürel değerlerimizden biri olan yağlı pehlivan güreşlerinin, gelecek nesle aktarılmasına katkıda bulunacağız. Ata sporumuzun gelecek nesle taşınmasını, yaşatılmasını amaçlıyoruz. Tüm güreş severleri gerçekleştireceğimiz sezonun ilk güreşlerine davet ediyorum dedi.
Güreşler, 24 Nisan Cumartesi günü saat 10.00da Mehmet Akif Ersoy Caddesinde, pehlivanların katılacağı yürüyüş ile başlayacak. 13.00de ise minik boy güreşleri gerçekleştirilecek. Şenlik havasında geçecek güreşlerin ilk günün akşamında saat 19.30da Kepez Belediyesi Spor Kompleksi Hasan Doğan Stadı yanındaki alanda Sümer Ezgü ve Sevinç Akkaya konser verecek. Final günü ise orta boy müsabakalarının yapılacağı güreş 10.00da başlayacak. 13.00de başpehlivan kura çekimi, 15.00de güreş ağası seçimi ve 17.30da ödül töreni ve kapanış gerçekleştirilecek.
Kepez Belediyesi 6. Geleneksel Yağlı Güreşlerine, Kırkpınarda güreşen Recep Kara, Şaban Yılmaz, Osman Aynur, Mehmet Yeşil, Salih Torun, Sermest Bulut, Hasan Tuna, Savaş Yıldırım, Ali Gürbüz gibi 42 başpehlivan katılacak.