Son Haberler
- Kepez’de dönüşüm başladı
- Kepezli güreşçiler madalyaları topladı
- Başkan Kocagöz, “Kepez’i beraber yöneteceğiz”
- Kepez’den Emek’in ilk parkına estetik dokunuş
- Başkan Kocagöz personelinin yüzünü güldürdü
- Başköy’ün çocuklarına çim sahası müjdesi
- Başkan Kocagöz'ün konuğu Erhan Adem
- Başkan Kocagöz yas lokmasını paylaştı
- Böcek ve Kocagöz’den ‘ hizmet’ mesajı
- Kepezli çocuklar uzayı gözlemliyor
Kurbanın galası yapıldı
9 Nisan 2010, Cuma - 23:59Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncünün isteği ile profesyonel bir kimlik kazandırılan KBT, 20092010 sezonunda perdelerini açtığı Kurban adlı oyunun galasını, Antalya Kültür Merkezi (AKM)nde yaptı. AKM Aspendos Salonunda sahnelenen ve törenin eleştirildiği oyun ilgiyle izlendi. Türk tiyatrosunun önemli yazarlarından biri olan oyunun yazarı Güngör Dilmenin, oyunun yönetmeni Ankara Dil Tarih Coğrafya Fakültesi Başkanı Prof. Dr. Nurhan Karadağın katıldığı galaya, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Kepez Belediye Başkan Yardımcısı Gürsel Kaya, Kepez Belediye Meclis Üyeleri, AK Parti Kepez İlçe Başkanı Bahattin Bayraktar ile sekiz yüz kadar davetli katıldı
Abdullah Süreklinin, Genel Sanat Yönetmenliğinde kurumsal bir kimlik kazandırılan KBTnin, açtığı kurslarda yetişen oyuncular, Kurban adlı oyunu başarıyla sahneledi. İzleyiciler, oyunun bitiminde oyuncuları ayakta alkışladı.KBT Genel Sanat Yönetmeni Abdullah Sürekli, yeni bir kimlik kazandırdıkları KBTnin ilk sezonunda sahnelediği bu oyunla, profesyonelliği ilk adımı attıklarını söyledi.
Oyunu sahnelediği için Kepez Belediyesini kutlayan oyunun yönetmeni Prof. Dr. Nurhan Karadağ da, Türkiye, illeriyle, ilçeleriyle sanata doyacak, kavuşacak ve sanat yaygınlaşacak. Böylece çağdaş medeniyetleri geçeceğiz. dedi.
Sahneye davet edilen Başkan Tütüncü de, oyunu başarılı bir şekilde sahneleyen oyuncuları ve KBT Genel Sanat Yönetmeni Sürekliyi tebrik etti.
Oyunun sahnelenmesiyle duygu yüklü bir anı hep birlikte yaşadıklarını belirten Tütüncü, yol, park, imar gibi hizmetlerde örnek çalışmalar yapmanın yanı sıra bir şehrin duvarları kültürle örülür anlayışı gereği Kepezi, kültür ve sanat şehri haline getirmeyi hedeflediklerini kaydetti. Tütüncü, bu hedefin somut örneklerinden bir tanesini bu galada görmenin mutluluğunu yaşadığına ifade ederek, Belediye tiyatroları, yerel yönetimlerin kültür ve sanat alanında yapmış oldukları en önemli katkıların başında geliyor. Kepez artık bir kültür sanat şehri oluyor. Kepezde güzel şeyler oluyor. Bu güzelliklerin başında da bu oyunu sahneleyen bu galada da doyumsuz geceyi bize yaşatan KBTnin oyuncuları Kepezde oturması geliyor. Şeklinde konuştu.Başkan Hakan Tütüncü, katılımlarından dolayı oyunun yazarı Güngör Dilmene ve oyunun yönetmeni Prof. Dr. Nurhan Karadağa teşekkür plaketi takdim etti.
Kurban, adlı oyunda Anadoludaki kuma sorunu, antik tragedya biçiminde ve şiirsel bir atmosfer içinde anlatılıyor.