Son Haberler
- Çocuklar da Kültür Festivali’nde doyasıya eğlendi
- Başkan Akçay, personelinin görüşlerine kulak verdi
- Yenilenen parka ilk ağaç fidanı Kocagöz’den
- Kepezli çocuklar, Kültür’de doyasıya eğlendi
- Kepez Halkı, mesire alanlarında daha fazla vakit geçirecek
- Kepez’de konserlerle dolu kültür festivali
- Kepez Kültür Festivali’ne “Troyalı Kadınlar” damga vurdu
- Kepezli Dikme’nin Avrupa deneyimi
- Zeytin Dalı Şehitleri Caddesi’ne 100 zeytin fidanı
- Kepez’de anneler ve çocuklar tekvando antrenmanında buluştu
Kepezin imajını değiştirdik
4 Aralık 2013, Çarşamba - 07:36Başkan Hakan Tütüncü, yaptıkları önemli hizmetlerle Kepezin imajını değiştirdiklerini söyledi.
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Kepezaltı ve Santral mahallesi sakinleriyle sabah kahvaltısında bir araya geldi.
Ak Parti Kepez Belediye Meclis Üyesi aday adayı Süleyman Üzerin verdiği kahvaltıya, Ak Parti Kepez İlçe Başkanı Bahattin Bayraktarın yanı sıra Kepezaltı Mahalle Muhtarı Yusuf Küçük, Santral Mahalle Muhtarı Bahri Çetin ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Kepezin dünü ile bugünü çok çok farklı
Başkan Tütüncü yaptığı konuşmada, göreve geldiği günden bugüne ilçe halkıyla kardeşliklerini, hemşehrilik bağını derinleştirmeye ve büyütmeye önem verdiklerini belirtti. Kepezin mülkiyet ve şehircilikle ilgili problemlerinin çözümünde önemli bir mesafe aldıklarının altını çizen Tütüncü, yaptıkları başarılı çalışmalarla Kepezin imajını değiştirdiklerini vurguladı.
Dün ile bugünün muhasebesinin yapılması gerektiğini anımsatan Tütüncü, Kepezin, 2009daki görünümüyle 2014 yılına girmeye hazırlandığımız bugünlerdeki görüntüsü, imajı çok farklıdır. Diğer belediyelerin dikkatle izlediği bir ilçe haline geldik. Kepez Belediyesi bu işi nasıl yapıyor diye inceliyorlar, araştırıyorlar. Bu da şunu gösteriyor ki biz doğru yoldayız.
Ünsal ve Kepezaltının yollarına sıcak asfalt
Başkan Hakan Tütüncü, Kepezaltı ve Santral mahallelerinin müzminleşmiş, çözüm bekleyen sorunlarının çözümü noktasında gerekli adımları attıklarını, atmaya da devam edeceklerini kaydetti. Mülkiyet probleminden dolayı bölgede yol açımı ve park çalışması yapamadıklarını aktaran Başkan Tütüncü, vatandaşlara konforlu yol hizmeti sunmak için de iki mahallede ciddi bir asfalt çalışması gerçekleştirdiklerini belirtti.
Santral Mahallesinin, bu dönem sıcak asfalt hizmetiyle tanıştığını anımsatan Tütüncü, Santralde 6 bin 741 metre, Kepezaltında ise 9 bin 868 metre sıcak asfalt döktük. Santral Mahallemizin semt pazarı sorununu çözdük. Bu mahallemizin güney sınırından geçen DSİ su kanalının çevre düzenlemesini yaptık. Yine Santrali, yeni bir köprü inşaatıyla komşu olduğu Ünsal Mahallesine bağladık. ifadesini kullandı.
Kepezde istikrar devam etmeli
Görevde bulundukları 5 yıllık sürede gece-gündüz çalışarak Kepezde önemli hizmetler yaptıklarını işaret eden Başkan Hakan Tütüncü, konuşmasını şöyle tamamladı: Yapmış olduğumuz çalışmalarla birlikte, daha çok yapmamız gereken hizmetler olduğunu biliyorum. Kepez için daha büyük hizmetler yapmalıyız. Yeni bir döneme giriyoruz. Yeni dönemde desteğinizi bizden esirgemeyin. İstikrarın devamı ve bu güzelliklerin büyüyerek sizlere gelmesi açısından bunun önemli olduğuna inanıyorum.
Tütüncü, kahvaltıdan sonra Cezaevi Taksi Durağını ziyaret edip, esnafın hizmetle ilgili isteklerini dinledi.