Son Haberler
- Çocuklar da Kültür Festivali’nde doyasıya eğlendi
- Başkan Akçay, personelinin görüşlerine kulak verdi
- Yenilenen parka ilk ağaç fidanı Kocagöz’den
- Kepezli çocuklar, Kültür’de doyasıya eğlendi
- Kepez Halkı, mesire alanlarında daha fazla vakit geçirecek
- Kepez’de konserlerle dolu kültür festivali
- Kepez Kültür Festivali’ne “Troyalı Kadınlar” damga vurdu
- Kepezli Dikme’nin Avrupa deneyimi
- Zeytin Dalı Şehitleri Caddesi’ne 100 zeytin fidanı
- Kepez’de anneler ve çocuklar tekvando antrenmanında buluştu
AKMEK 12 bin kursiyerle eğitime başladı
7 Kasım 2013, Perşembe - 07:21Kepez Belediyesinin ücretsiz sanat ve meslek eğitim hizmeti olan Antalya Kepez Meslek Eğitim Kursları (AKMEK), 2013-2014 eğitim-öğretim dönemine rekor bir katılımla start verdi.
Yoğun başvuruların olduğu ve kayıtların halen devam ettiği AKMEKin 7 ayrı kurs merkezinde, 2013-2014 döneminin ilk etabında, 60 farklı branşta 12 bin kursiyer eğitim görmeye başladı.
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncünün 41 projesinden biri olan ve 2009 yılında göreve gelir gelmez hayata geçirdiği AKMEK, farklı branşlarda verdiği ücretsiz sanat ve meslek edindirme kurslarıyla yediden yetmişe her yaştan insana kapılarını açarak, eğitim vermeye devam ediyor.
60 farklı branşta 12 bin kursiyer
Sakarya, Dokuma, Varsak, Yeşilyurt, Duacı, Osman Gazi ve Orhan Gazi kurs merkezlerinde, bilgisayar, yabancı dil, sanat, meslek, sosyal ve kültürel kurslar olmak üzere 6 ana bölüm, 60 farklı branşta 12 bin kursiyer eğitim görüyor.
Kurslara büyük ilgi
Meslek ve sanat eğitiminin yanı sıra sosyal bir ortam sağlanması da amaçlanan kurslarda, bilgisayarlı muhasebe, Arapça, İngilizce, ahşap boyama, tezhip ve aşçılık branşlarına vatandaşlar büyük ilgi gösteriyor.
Çocuklu ailelere kolaylık
AKMEK kurs merkezlerinde, devam ettikleri kurslar boyunca çocukları ile ilgilenecek kimsesi bulunmayan kursiyerler için çocuk oyun odaları da bulunuyor. Annelerinin derste olduğu süreçte çocuklar, bir görevli nezaretinde bu oyun odalarında çeşitli aktivitelerde bulunup, çizgi film seyretme imkanı buluyor.
Yatırımcı ve sosyal bir belediyeyiz
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, kurslara gösterilen yoğun ilgiden duyduğu memnuniyeti ifade ederek, sosyal belediyecilik hizmeti olan AKMEKin, daha iyi bir seviyeye gelmesi, kurs merkezlerinde ilçe halkının daha iyi hizmet alabilmesi için gerekli çalışmaları yapmaya devam edeceklerini söyledi. Tütüncü, "Bir yerel yönetim, temel belediyecilik hizmetleri yaptığı kadar, sosyal projelere ağırlık vermeli ki hem kalıcı yatırımlar daha anlamlı hale gelsin hem de güçlü bir toplum oluşsun. Ne kadar yatırımcı belediyeyiz, o kadar sosyal belediyeyiz yaklaşımıyla yaptığımız yatırımları anlamlandırmalıyız. Bu anlayışın en açık örneği de AKMEK şubeleridir." dedi.
Vatandaşlar AKMEK kursları ile ilgili olarak 326 40 80 nolu telefondan bilgi edinebilirler.