Son Haberler
- Kepezli çocuklar Başkan Kocagöz’le mutlu
- Kıbrıs Anı Evi’nin kapıları ziyaretçilere açıldı
- Süper kızların KKTC provası
- Kepez’de icraat zamanı
- Kırkpınar ve Dirmil pehlivanlarından Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez’de dönüşüm başladı
- Kepezli güreşçiler madalyaları topladı
- Başkan Kocagöz, “Kepez’i beraber yöneteceğiz”
- Kepez’den Emek’in ilk parkına estetik dokunuş
- Başkan Kocagöz personelinin yüzünü güldürdü
İkinci semt konağı Şafaka yapılıyor
23 Ocak 2012, Pazartesi - 04:12Kepez Belediyesi, ilkinin temelini Gazi Mahallesinde attığı semt konağı projesinin ikincisini Şafak Mahallesine yapıyor. Sosyal alanda bölge halkına hizmet götürecek olan tesisin ihalesi yapıldı. İhale sürecinin tamamlanmasının ardından önümüzdeki günlerde projenin yapımına başlanılacak.
Geleneksel Türk evleri mimarisinden esinlenilerek projesi hazırlanan semt konağında, eğitim ve sağlık hizmetlerinden, kültürel etkinliklerine kadar pek çok sosyal çalışma yer alacak. Sosyal belediyecilik hizmetlerinin vatandaşın ayağına götürüleceği 3 katlı bina, 941 m2lik alana inşa edilecek. Şafak Mahallesi ile birlikte Gülveren, Ünsal, Yeşilyurt, Ahatlı, Kültür ve Yeni Doğan mahallelerine de hizmet verecek olan tesiste, çok amaçlı 100 kişilik salonla ile birlikte mutfak, idari ofis, personel ofisi, derslikler, depo ve bekleme odası da bulunuyor.
Sosyal hizmetlere kolayca ulaşabilecekler
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü de, vatandaşların sosyal ihtiyaçlarını karşılayacak ve ilçeye prestij kazandıracak kalıcı eserlerin temellerini bir bir attıklarını söyledi. Semt konağı projesiyle Kepezlilerin, eğitimden sağlığa, belediye hizmetlerinden kültür ve sanata kadar birçok sosyal çalışmaya kolayca ulaşacağına değinen Tütüncü, Kültürel ve sosyal belediyecilik noktasında övüneceğimiz bir çalışmanın temelini, geçtiğimiz aylarda Gazi Mahallesinde atmıştık. Bu sosyal projemizin ikincisini Şafak Mahallesine yapıyoruz. Semt evi projemizi, özellikle hanımlarımızın istifadesine sunacağız. Semt konaklarını merkezi bir bölgede inşa ediyoruz. Böylece birçok mahallemiz bu hizmetten yararlanabilecek. Bir anlamda mahalle konakları diyebileceğimiz bu çalışma, kültür, sanat ve çeşitli meslek eğitim kurslarının açılabileceği bir tesis olacak. diye konuştu.