Son Haberler
- Kepezli çocuklar Başkan Kocagöz’le mutlu
- Kıbrıs Anı Evi’nin kapıları ziyaretçilere açıldı
- Süper kızların KKTC provası
- Kepez’de icraat zamanı
- Kırkpınar ve Dirmil pehlivanlarından Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez’de dönüşüm başladı
- Kepezli güreşçiler madalyaları topladı
- Başkan Kocagöz, “Kepez’i beraber yöneteceğiz”
- Kepez’den Emek’in ilk parkına estetik dokunuş
- Başkan Kocagöz personelinin yüzünü güldürdü
KBTden Hacıyatmazla yeni sezona merhaba
16 Ocak 2012, Pazartesi - 21:32Kepez Belediyesi Tiyatrosu (KBT), Erdem Bayazıt Kültür Merkezinde sahnelenen Hacıyatmaz oyunu ile perdelerini tiyatro severlere açtı.
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncünün, kültür ve sanat yılı ilan ettiği 2012de Kepez Belediyesi Tiyatrosu (KBT) perdelerini Hacıyatmaz oyunu ile açtı. Kepezin ilk kültür merkezi olma özelliği taşıyan ve bu anlamda kültür ve sanat ile ilgili yer sıkıntısını gideren Erdem Bayazıt Kültür Merkezinde sahnelen oyun tiyatro severleri bir araya getirdi. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncünün eşi Dr. Ayşe Tütüncüyle birlikte izlediği oyun, seyircilerden büyük ilgi gördü.
KBT Hacıyatmaz ile perde açtı
Cevat Fehmi Başkutun yazdığı, Abdullah Süreklinin yönettiği ve KBT oyuncularının yer aldığı iki perdelik Hacıyatmaz oyunu Erdem Bayazıt Kültür Merkezinde sahnelendi. Klasik komedi ile halk tiyatrosu geleneğinin üslup özelliklerini taşıyan oyun, yeni sezonda diğer oyunlarla birlikte dönüşümlü olarak tiyatro severlerle buluşacak.
Son derece modern ve rahat bir salon
Hacıyatmaz oyunu ile perde açan ve oldukça başarılı bir performans sergileyen KBTnin oyuncularını tebrik eden Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, son derece modern ve rahat bir ortamda Antalyalılar ile birlikte tiyatro izlemenin mutluluğunu yaşadığını söyledi. Kültürel ve sanatsal etkinliklere ev sahipliği yapacak olan Erdem Bayazıt Kültür Merkezini Kepezlilerin hizmetine açarak, oldukça şık bir mekanı ilçeye kazandırmış olduklarını dile getiren Başkan Hakan Tütüncü, bir birinden farklı etkinliklere yer verecekleri 2012nin Kepezliler için kültür ve sanat yılı olacağını kaydetti.
5 ay boyunca hafta da iki gün tiyatro
5 ay boyunca hafta da iki gün, dört ayrı oyun ile seyircilerine karşısına çıkacak olan Kepez Belediyesi Tiyatrosu oyuncuları, yeni sezonda çocukları da unutmadı. Tülin Tümtürk Yılmazın yazdığı ve yönettiği tek perdelik çocuk oyunu "Ağaç Ev"de, 21 Ocak Cumartesi günü Erdem Bayazıt Kültür Merkezinde sahnelenecek.