Son Haberler
- Kepezli çocuklar Başkan Kocagöz’le mutlu
- Kıbrıs Anı Evi’nin kapıları ziyaretçilere açıldı
- Süper kızların KKTC provası
- Kepez’de icraat zamanı
- Kırkpınar ve Dirmil pehlivanlarından Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez’de dönüşüm başladı
- Kepezli güreşçiler madalyaları topladı
- Başkan Kocagöz, “Kepez’i beraber yöneteceğiz”
- Kepez’den Emek’in ilk parkına estetik dokunuş
- Başkan Kocagöz personelinin yüzünü güldürdü
Kepez Beşkonakı güzelleştiriyor
14 Ocak 2012, Cumartesi - 23:37Kepez Belediyesi, yol, kaldırım, muhtarlık binası ve spor salonu hizmeti götürdüğü Beşkonak Mahallesinde, 1,5 dönümlük bir parkın yapımına başladı.
Kepez Belediyesi, daha önceki dönemlerde tapu tahsisinin ada bazında yapılmasından dolayı, yaşanan ihtilaflar nedeniyle, gecekonduların yerine modern konutların yapılamadığı Beşkonak Mahallesini, alt yapı hizmetleriyle güzelleştiriyor. Yeni yolların açıldığı, mevcut yolların asfalt çalışmasıyla kaliteli hale getirildiği, alt yapısı tamamlanan ve caddelerine parke kaldırım yapılan mahalleye, şimdi de park hizmeti götürülüyor.
Park Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, bölgede 1,5 dönüm alandan oluşan parkın inşasına başladı. Mahalle sakinlerinin, eğlence, dinlenme ve spor alanı ihtiyacını karşılayacak olan parkta, üzeri kapalı oturma alanları, açık hava spor aletleri ve çocuk oyun elemanları bulunacak.
Beşkonak İlköğretim Okulunun bahçesini genişleten, bahçe duvarını yapan Kepez Belediyesi, okulun bahçesine de çadır tarzı spor salonu inşa etti.
Muhtarlık hizmet binası da kazandırılan mahallede 6 bin m2 parke kaldırım,2 bin 600 m2 sathi kaplama asfalt ve 1854 metre sıcak asfalt çalışması gerçekleştirildi.
Mahalledeki alt yapı çalışmalarını yakından takip eden Beşkonak Mahalle Muhtarı Mehmet Daban, hizmetlerinden dolayı Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncüye teşekkür etti.