Son Haberler
- Kepezli çocuklar Başkan Kocagöz’le mutlu
- Kıbrıs Anı Evi’nin kapıları ziyaretçilere açıldı
- Süper kızların KKTC provası
- Kepez’de icraat zamanı
- Kırkpınar ve Dirmil pehlivanlarından Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez’de dönüşüm başladı
- Kepezli güreşçiler madalyaları topladı
- Başkan Kocagöz, “Kepez’i beraber yöneteceğiz”
- Kepez’den Emek’in ilk parkına estetik dokunuş
- Başkan Kocagöz personelinin yüzünü güldürdü
Kepezde ev hanımları güne spor ile başlıyor
14 Ocak 2012, Cumartesi - 23:21Kepez milyon liralık yatırımlarla şehirleşme anlamında hızla yol alırken, sağlıklı yaşamında merkezi oluyor. Kepezli bayanlar her sabah 6 ayrı noktada profesyonel hocalar eşliğinde ücretsiz olarak pilates, aerobik ve step yapıyor.
Kepez Belediyesi tarafından ilk kez 2011 yılında başlatılan ve vatandaşların büyük ilgi göstermesi üzerine, bu yıl da devam etmesine karar verilen pilates, aerobik ve step ilçenin altı ayrı noktasında 900e yakın vatandaşın katılımıyla haftanın beş günü, uzman hocalar nezaretinde gerçekleştiriliyor.
Kepez güne aerobik, step ve pilates ile başlıyor
Hafta içi her gün sabah saat 9.00 ile 10.00 arasında step, aerobik ve pilates derslerine katılan bayanlar, egzersizler ile hem kilo veriyor hem de sağlıklı bir vücuda kavuşuyor. Kilo verme konusunda son derece faydalı hareketler içeren aerobik, step ve pilatesin kalp-damar sistemi üzerine de oldukça olumlu etkisi bulunuyor.
6 ayrı noktada aerobik, step ve pilates
İlçede milyonlarca liralık projeleri bir bir hayata geçiren Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, sağlıklı yaşam için halka açık spor uygulamasını başlattı. Geçtiğimiz yıl başlatılan ve ilçede altı ayrı noktada profesyonel hocalar eşliğinde ücretsiz olarak sunulan aerobik, plates ve step vatandaşlardan büyük ilgi gördü. Kepezde 4 ayrı bölgede okul bahçelerine kurulan çadır spor salonlarıyla spora olan duyarlılığını ortaya koyan Başkan Hakan Tütüncü, bu spor salonlarını haftanın 5 günü profesyonel hocalar eşliğinde ücretsiz aerobik, step ve plates yapmak üzere hanımlarının hizmetine açtı.
Kanal Mahallesi Mimar Sinan İlköğretim Okulu, Şafak Mahallesi Yıldırım Beyazıt İlköğretim Okulu, Varsak ilköğretim Okulu ve Beşkonak İlköğretim Okulunda bulunan çadır spor salonlarının yanı sıra Kepez Spor Salonu ve Zafer mahallesi kapalı Pazar yerinde bayanlar aerobik, step ve pilates yapabiliyor.
Halkın sağlığı her şeyin başında gelir
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, gerek yapılan yatırımların gerek ise sosyal ve kültürel projelerin Kepezi her geçen gün daha bir yaşanır kent haline getirdiğini belirterek son olarak kapılarını halka açtıkları spor salonlarında vatandaşların ücretsiz olarak işinde profesyonel hocalar eşliğinde ücretsiz aerobik, step ve pilates yapabildiklerini söyledi.
Aerobik, step ve pilates ile güne başlamanın faydaları
Uzmanlara göre pilates, aerobik ve stepin faydaları şöyle:
Kan kötü kolesterol düzeyi azalır, iyi kolesterol düzeyi artar,
Vücut yağı kontrol edilir (kuvvet antrenmanı ile birlikte aerobik egzersiz ve özel diyet vücut yağını azaltır),
Vücudun direnci yorgunluğa ve fazla enerji gerektiren işlere karşı artar,
Kasların formu ve yağsız vücut kitlesi artar,
Tansiyon düşer ve iyi bir uyku düzeni sağlanır,
Vücudun genel direnci artar,
Kemik, tendon ve ligamentleri güçlenir, -yüksek bir emosyonel denge ve pozitif görüş açısı oluşur.