Son Haberler
- Kepezli çocuklar Başkan Kocagöz’le mutlu
- Kıbrıs Anı Evi’nin kapıları ziyaretçilere açıldı
- Süper kızların KKTC provası
- Kepez’de icraat zamanı
- Kırkpınar ve Dirmil pehlivanlarından Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez’de dönüşüm başladı
- Kepezli güreşçiler madalyaları topladı
- Başkan Kocagöz, “Kepez’i beraber yöneteceğiz”
- Kepez’den Emek’in ilk parkına estetik dokunuş
- Başkan Kocagöz personelinin yüzünü güldürdü
Tapu sorunu çözülen Ahatlı şehirleşiyor
12 Ocak 2012, Perşembe - 05:31Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Ahatlı mahallesinde yer alan Ayşe Ahmet Atmaca İlköğretim Okulu 4. ve 5. sınıf öğrencilerine belediyenin çalışmaları ve hizmetleri hakkında bilgiler verdi.
Kepez ilçesinde ilköğretim öğrencileri, Sosyal Bilgiler dersinde yer alan yerel yönetimlerin çalışma biçimi konusunu Kepez Belediyesinde tatbiki olarak öğreniyor. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, her hafta farklı okullardan 4. ve 5. sınıflarda okuyan 50ye yakın öğrenciyi kabul ediyor ve onlara yerel yönetimlerin işleyişi ve hizmet alanları hakkında bilgiler veriyor.
Son olarak Ayşe Ahmet Atmaca İlköğretim Okulu öğrencilerini ağırlayan Başkan Tütüncü, yerel yönetimlerde üç ayrı yönetim organı bulunduğunu, bunların belediye başkanı, encümen ve belediye meclis üyeleri olduğunu söyledi. Yerel yönetimler hakkında kısa bilgiler veren Başkan Tütüncü, büyük bir titizlikle öğrencilerin sorularını da cevapladı.
Ahatlı mahallesi hızla şehirleşiyor
Bir öğrencinin sorusu üzerine, Ahatlı mahallesinde yapılan çalışmalar hakkında bilgiler veren Başkan Hakan Tütüncü, bölgenin şehirleşmesi yönünde 40 yıldır engel teşkil eden tapu problemini çözdüklerini söyledi. Ahatlı mahallesinin her sokağında yeni inşaatların yükseldiğini dile getiren Başkan Hakan Tütüncü, Kepez Belediyesi olarak bu yapılaşmanın ardından, bölgede asfalt ve kaldırım çalışması başlatacaklarını bildirdi.
2 bin 442 kişiye Tüberküloz taraması
Çevre konusunda son derece duyarlı hareket ettiklerini dile getiren Başkan Hakan Tütüncü, ilçedeki tüm okullara geri dönüşüm kutusu yerleştirildiğini ve bazı mahallelerde evlere çöp, cam şişe, plastik gibi maddeleri ayrıştırmalarına yönelik geri dönüşüm poşetleri verdiklerini ve ayrıştırılan bu poşetlerin ekipler tarafından düzenli şekilde toplandığını kaydetti.
Bunun yanı sıra dönem dönem gezici tır ile halka ücretsiz sağlık taraması hizmeti verdiklerini ifade eden Tütüncü, Kepez Belediyesi ve Verem Savaş Dispanseri ile yapılan işbirliği sonucu 2 bin 442 vatandaşımızın Tüberküloz taramasından geçirildiğini ve bu kişilerden 424ünün Tüberküloz şüphesiyle ilgili hastanelere sevk edildiğini bildirdi.
Soruların ardından Başkan Hakan Tütüncü, öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirmeyi de ihmal etmedi.