Son Haberler
- Kepezli çocuklar Başkan Kocagöz’le mutlu
- Kıbrıs Anı Evi’nin kapıları ziyaretçilere açıldı
- Süper kızların KKTC provası
- Kepez’de icraat zamanı
- Kırkpınar ve Dirmil pehlivanlarından Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez’de dönüşüm başladı
- Kepezli güreşçiler madalyaları topladı
- Başkan Kocagöz, “Kepez’i beraber yöneteceğiz”
- Kepez’den Emek’in ilk parkına estetik dokunuş
- Başkan Kocagöz personelinin yüzünü güldürdü
Masa Dağı Antalyanın Çankayası oluyor
11 Ocak 2012, Çarşamba - 06:41Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, seyir terası, yol ve diğer belediyecilik hizmetleriyle Masa Dağı bölgesini, Antalyanın Çankayası haline getirdiklerini söyledi.
Kepez Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, Masa Dağı bölgesindeki Çankaya Mahallesinin doğu bölümünü, şehir merkezine bağlayan mevcut 5 metre genişliğindeki yolu, 20 metrelik yol haline getirdi. Kayalık alan olmasına rağmen, yol genişletme çalışması 1 aylık bir sürede tamamlandı. Önümüzdeki günlerde asfaltı dökülecek olan yolun genişletilmesi ise en çok Antkoop Akdeniz Sitesinde oturanları sevindirdi. Site sakinleri, şehir merkeziyle ulaşımlarını sağlayan yolun genişletilmesi ve site ile Hacı Ali Uyaroğlu Camii arasında yeni yol açılması çalışmalarından dolayı Başkan Hakan Tütüncüye ve Fen İşleri Müdürlüğü çalışanlarına verdikleri yemekle teşekkür ettiler.
Tütüncüye yol teşekkürü
Sitedeki sosyal tesisteki yemekte bir konuşma yapan Antkoop Akdeniz Sitesi Yöneticisi Levent Dedeoğlu,Hizmetleriyle gurur duyduğumuz Sayın Tütüncü, ne zaman hizmet talebimiz olmuşsa karşıladı. Bölgenin iyi bildiği sorunlarının çözümü için de gerekeni yaptı, yapıyor. Yeni yol açma ve yol genişletme hizmetlerinden dolayı kendisine ve ekibine teşekkür ederiz. Bu genişletilen yol, Masa dağına hayat verecektir. Bölgenin değerini artıracaktır. açıklamasını yaptı.
Pazar yolunu istedi mahallenin tamamı asfaltlandı
Çankaya Mahalle Muhtarı Süleyman Doğru da, semt pazarına ulaşımı sağlayan yolun asfaltlanmasını talep ettiği Tütüncünün, mahalledeki yolların tamamına asfalt döktüğünü, okuldan camiye, yeşil alandan yeni yolların açılmasına kadar tüm hizmet taleplerini karşıladığını belirtti.
Hizmet teşekküründen dolayı duyduğu mutluluğu dile getiren Başkan Tütüncü de, Biz vazifemizi yapıyoruz. Bizim vazifemiz halkımıza hizmet etmektir. Halkımızdan teşekkür alınca çalışma şevkimiz daha da artırıyor. dedi.
Mahallede yapılan hizmetler
Çankaya Mahallesine yaptıkları hizmetlerle ilgili bilgi veren Tütüncü, sözlerini şöyle sürdürdü: Ara sokaklarda dahil mahalledeki yolların tamamına asfalt döktük. Mahallede 13 km asfalt çalışması gerçekleştirdik. Mahallenin tek camii olan Hacı Ali Uyaroğlu Camii, çevre düzenlemesi yapılamadığı için ibadete açılamıyordu. Çevre düzenlemesini yaptık ve cami hizmete girdi. Antkoop Akdeniz Siteleri ile cami arasında 800 metrelik yeni bir yol açtık. Yine Masa Dağı bölgesini, Duacı Köyüne ve Kent Parkına bağlayan yolun yapımını da tamamladık. Şehit İbrahim Yurtseven İlköğretim Okulunun göreve geldiğimizde olmayan bahçe duvarını ve bahçesinin asfaltını da yaptık.
Seyir terası bölgenin değerini artırdı
Antalya kent merkezini 360 derece panoramik izleme olanağı sunan Masa Dağı bölgesindeki, göreve geldiklerinde mezbelelik halde olan 14 dönümlük alana, seyir terası yaptıklarını kaydeden Tütüncü, Seyir Terası yapılmadan önce bölgede bir dairenin fiyatı 110 bin TL idi. Seyir Terası bittikten sonra dairenin fiyatı 310 bin TL oldu. Bu projemiz, bölgeye ciddi bir değer kazandırdı dedi.
Bu yıl içerisinde mahallede ciddi bir kaldırım çalışması yapacaklarını anlatan Kepez Belediye Başkanı, Asfaltı, yağmur suyu drenajı, parkları yapılmış, okuluna el uzatılmış, alternatif yolları açılmış, yollar üzerindeki görsel kirlilik ortadan kaldırılmış bir Masa Dağı ortaya çıkıyor. ifadesini kullandı.
Çankaya avantajlı bir yerleşim yeri oluyor
Tütüncü, bölgede sadece 2B probleminin kaldığını hatırlatarak, konuşmasını şöyle tamamladı: 2B yasa tasarısı Meclise gönderildi. Yasa çıktıktan sonra mülkiyet probleminin çözümüyle de Masa Dağı bölgesi Antalyanın en avantajlı yerleşim yeri olacak. Çankaya Mahallesi ismi ile müsemma bir yer haline gelecek. Yaptığımız hizmetlerle de Masa Dağı bölgesini Antalyanın Çankayası haline getirdik. Kepezin en az oy aldığım noktasında da hizmetlerimiz en öndedir, en çok oy aldığımız yerde de hizmetlerimiz en öndedir. Hizmetlerimizi mahallelerimize eşit ve adil bir şekilde bölüştürebilmenin, gayreti içerisindeyiz.
Ziyaret, yeni açılan yolda hatıra fotoğrafı çekilmesiyle sona erdi. Ziyarette Başkan Yardımcısı Osman Yılmaz da hazır bulundu.