Son Haberler
- Kepezli çocuklar Başkan Kocagöz’le mutlu
- Kıbrıs Anı Evi’nin kapıları ziyaretçilere açıldı
- Süper kızların KKTC provası
- Kepez’de icraat zamanı
- Kırkpınar ve Dirmil pehlivanlarından Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez’de dönüşüm başladı
- Kepezli güreşçiler madalyaları topladı
- Başkan Kocagöz, “Kepez’i beraber yöneteceğiz”
- Kepez’den Emek’in ilk parkına estetik dokunuş
- Başkan Kocagöz personelinin yüzünü güldürdü
Düdenbaşını şehirleştiren hizmetler
9 Ocak 2012, Pazartesi - 20:46Kepez Belediyesi, yol, kaldırım ve kat artışına yönelik hizmetlerle şehirleşme sürecini hızlandırdığı Düdenbaşı Mahallesinde şimdi de iki parkın yapımını başlattı.
Kepez Belediyesi, yapılaşma süreci tamamlanan mahallelerde, moloz dökme alanı olarak kullanılan atıl alanları, imar planındaki kullanımına uygun hale getiriyor. Bu amaçla kat artışına yönelik imar planı düzenlemesinin ardından, kentsel dönüşümün yaşandığı Düdenbaşı Mahallesindeki moloz dökme alanları da yeşillendiriliyor.
Kepez Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü 2303 Sokakta biri 1,5 dönüm, diğeri 1 dönüm olan iki parkın inşasına başladı. Çimlendirme, ağaç ve bitki dikme çalışması yapılacak olan parklarda kapalı oturma alanları, açık hava spor aletleri ve çocuk oyun grupları bulunacak.
Yine Düdenbaşı Mahallesinde bu yıl içerisinde, hizmet ömrünü tamamlayan 15 dönümlük park da, çiçek bahçelerinin bulunduğu proje çalışmasıyla yeniden inşa edilecek.
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü döneminde, mahallenin diğer belediyecilik hizmetleri de karşılandı.
Kat artışına yönelik imar düzenlemesi çalışmasının yapıldığı mahallede, Fen İşleri Müdürlüğü 2 bin 480 metre sathi kaplama asfalt, 1057 metre sıcak asfalt, 3 bin 663 metre yeni yol ve 2 bin 610 metre parke kaldırım çalışması gerçekleştirdi. Mahalleye yeni muhtarlık hizmet binası da inşa edildi.