Son Haberler
- Kepezli çocuklar Başkan Kocagöz’le mutlu
- Kıbrıs Anı Evi’nin kapıları ziyaretçilere açıldı
- Süper kızların KKTC provası
- Kepez’de icraat zamanı
- Kırkpınar ve Dirmil pehlivanlarından Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez’de dönüşüm başladı
- Kepezli güreşçiler madalyaları topladı
- Başkan Kocagöz, “Kepez’i beraber yöneteceğiz”
- Kepez’den Emek’in ilk parkına estetik dokunuş
- Başkan Kocagöz personelinin yüzünü güldürdü
Varsak Kültür Merkezi Martta hizmete giriyor
5 Ocak 2012, Perşembe - 06:08Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, yapımı devam eden, içerisinde 150 kişilik çok amaçlı salonunun olduğu Varsak Kültür Merkezinin, Martta hizmete gireceğini açıkladı.
Antalyanın en şık, ilçenin ilki olan Erdem Bayazıt Kültür Merkezinin yapımını tamamlayan Kepez Belediyesi, bir kültür tesisini de Varsak bölgesine kazandırıyor. Antalya Kepez Meslek Eğitim Kursları (AKMEK) Varsak şubesinin yanında bulunan atıl haldeki bina, ek yapılarla butik kültür merkezi haline getiriliyor.
Fen İşleri Müdürlüğünün içerisinde150 kişilik çok amaçlı salonun olacağı ana binada yaptığı güçlendirme çalışmasının sonrasında, Varsak Kültür Merkezinin ihalesi yapılmıştı. Yer teslimin ardından geçtiğimiz günlerde, ihaleyi alan firma tarafından butik kültür merkezinin yapımına başlanıldı.
Atıl bir binayı kültür tesisi olarak Kepeze kazandırıyoruz
Başkan Hakan Tütüncü de, yapımı hızlı bir şekilde devam eden kültür merkezinin, Mart ayı içerisinde Varsaklıların hizmetinde olacağını söyledi.
Kültür merkezi çalışmasıyla, Varsakın, kültürel ve sosyal etkinlik yapabilecek yer sıkıntısını da çözdüklerini kaydeden Tütüncü, Atıl bir binayı, güzel bir butik kültür merkezi olarak, sinema gösterisinin, tiyatro sunumunun, panellerin, söyleşilerin, sergilerin yapılabileceği bir alan olarak, Varsaka ve Kepeze kazandırıyoruz diye konuştu.
Kültür Merkezinde neler var
3 bin 479 m2lik bir alan üzerine inşa edilen ve toplam 527 m2 inşaat alanına sahip olan kültür merkezinde çok amaçlı 150 kişilik salon, fuaye alanı, idari ofis, PTT teknik odası, bay-bayan tuvalet, depo, açık büfe, mutfak ve misafir hazırlanma odası bulunuyor. Kültür merkezi, AKMEK Varsak Şubesinin yanına inşa ediliyor. AKMEK kursiyerleri de, el emeği göz nuru çalışmalarını bu salonda sergileme imkânı bulacak.
Kültür merkezinin yanına Osmanlı bahçesi
Kültür merkezi ile Varsak AKMEK Şubesinin arasındaki, içerisinde çınar ağaçlarının bulunduğu 5 bin 500 metrekarelik alan da, Osmanlı mimarisinden esinlenerek hazırlanan bir proje ile meydan haline getiriliyor. Bu projenin yapımına da önümüzdeki günlerde başlanılacak.