Son Haberler
- Kepezli çocuklar Başkan Kocagöz’le mutlu
- Kıbrıs Anı Evi’nin kapıları ziyaretçilere açıldı
- Süper kızların KKTC provası
- Kepez’de icraat zamanı
- Kırkpınar ve Dirmil pehlivanlarından Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez’de dönüşüm başladı
- Kepezli güreşçiler madalyaları topladı
- Başkan Kocagöz, “Kepez’i beraber yöneteceğiz”
- Kepez’den Emek’in ilk parkına estetik dokunuş
- Başkan Kocagöz personelinin yüzünü güldürdü
Tütüncü Altınovada park sözünü tuttu
3 Ocak 2012, Salı - 05:52Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Altınova Sinan Mahallesi sakinlerine verdiği park sözünü tuttu. Mahalleye 6 dönümlük park yapılıyor.
Kepez Belediyesi, 30 yıla yakındır süren imar problemini çözme aşamasına getirdiği Altınova bölgesinin, alt yapı taleplerini de hızlı bir şekilde karşılıyor. Yeni yol açma, mevcut yolların asfaltlanması, bakım ve onarımı ile yağmur suyu drenaj çalışmasının yapıldığı bölgenin park eksiği de gideriliyor.
Sinan Mahallesine spor park
Başkan Hakan Tütüncü, geçtiğimiz aylarda Altınova Sinan Mahallesinde katıldığı bir toplantıda, bölgeye park yapılacağını açıklamıştı. Park ve Bahçeler Müdürlüğüne bağlı işçiler de, Tütüncünün sözünü verdiği parkın inşasına başladı. Yapımı devam eden 6 dönümlük parkta, yürüyüş yolu, basketbol sahası, açık hava spor aletleri, çocuk oyun mobilyaları ile üzeri kapalı oturma alanları bulunuyor. Parkın, birkaç hafta içerisinde bitirilmesi planlanıyor.
Hizmet sözü verdik ve gereğini yaptık
Başkan Tütüncü, 2011de Altınovada hizmet seferberliği başlatacaklarını söylediklerini, bu sözün gereğini de yaptıklarını hizmetlerle yerine getirdiklerini belirtti. Bölgenin asfalt, yeni yol açma, okulların bahçelerinin düzenlenmesi, park, yağmur suyu drenaj taleplerini karşıladıklarını belirten Başkan Tütüncü, Elbette yaptığımız hizmetleri yeterli görmüyoruz. İmar probleminin çözümüyle temel belediyecilik hizmetlerinde Altınovayı ihya edeceğiz. diye konuştu.
Altınovada yapılan yol çalışmaları
Kepez Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, Altınovadaki Menderes Mahallesinde 6 bin 551 m sathi kaplama asfalt, 1813 metre sıcak asfalt, Düden Mahallesinde 3 bin 373 metre sathi kaplama asfalt, Orta Mahallede 3 bin 258 metre sathi kaplama asfalt, 1250 metre sıcak asfalt, Sinan Mahallesi 7 bin 670 m sathi kaplama asfalt, 2 bin 371 m. sıcak asfalt ve 5 bin m. yeni yol çalışması gerçekleştirdi.