Son Haberler
- Kepezli çocuklar Başkan Kocagöz’le mutlu
- Kıbrıs Anı Evi’nin kapıları ziyaretçilere açıldı
- Süper kızların KKTC provası
- Kepez’de icraat zamanı
- Kırkpınar ve Dirmil pehlivanlarından Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez’de dönüşüm başladı
- Kepezli güreşçiler madalyaları topladı
- Başkan Kocagöz, “Kepez’i beraber yöneteceğiz”
- Kepez’den Emek’in ilk parkına estetik dokunuş
- Başkan Kocagöz personelinin yüzünü güldürdü
Kültür Merkezi Perşembe Günü Kapılarını Açıyor
3 Ocak 2012, Salı - 22:15Ekim 2010da Sağlık Bakanı Recep Akdağın da katıldığı bir törenle temeli atılan ve bir yıl gibi kısa bir süre içinde tamamlanan Erdem Bayazıt Kültür Merkezi, Hayallerde Kalan Kaleiçi konulu rölyef sergisi ile kapılarını açıyor.
Antalyanın arka bahçesi diye adlandırılan ve çoğu zaman geri planda tutulan Kepez, 2,5 yıl gibi kısa bir süre içinde hayata geçirilen projeler ile arka bahçe olmaktan çıktı ve Antalyanın vitrini olma yolunda oldukça iddialı bir konuma yükseldi. Sağlık Bakanı Recep Akdağın da katıldığı bir törenle temeli atılan ve bir yıl gibi kısa bir süre içinde tamamlanan Kültür Merkezi, 5 Ocak Perşembe günü Sanatçı Şeyma Candanın Hayallerde Kalan Kaleiçi rölyef sergisi ile kapılarını açıyor.
Kepezin parlayan yıldızı kapılarını açıyor
Rölyef sanatçısı Şeyma Candan ın eski Kaleiçi evlerinin rölyeflerinden oluşan Hayallerde Kalan Kaleiçi sergisi 5 Ocak Perşembe günü Erdem Bayazıt Kültür Merkezinde sanat severlerle buluşuyor. Kaleiçi evlerinin resmedildiği sergide 23 eser yer alacak. Rölyef sanatçısı Şeyma Candan, Kaleiçinin o eşsiz dokusunu işlediği resimlerinin yer alacağı sergi ile Kepezin parlayan yıldızı Erdem Bayazıt Kültür Merkezinin kapılarını açıyor olmasından büyük onur duyduğunu belirterek Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncüye sanata ve sanatçıya gösterdiği ilgiden ötürü şimdiden teşekkür etti.
2012 kültür, sanat ve proje yılı olacak
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Kepezi 2012 yılında kültür ve sanatın merkezi haline getireceklerini belirterek, resmi bir açılış olmamakla birlikte Erdem Bayazıt Kültür Merkezinin 5 Ocak Perşembe günü rölyef sergisi ile kapılarını açacağını söyledi. Kültür Merkezinin tüm Antalyalılar için hayırlı olmasını dileyen Başkan Tütüncü 2012nin kültür ve sanatın yanında Kepezpark Varsak, Uluslararası Kongre ve Sergi Merkezi ve Meşe Kapısı Anfi Tiyatro gibi dev projelerin startının verileceği bir yıl olacağının altını çizerek, Kepezin şehirleşme adına hızla büyüyen ve gelişen bir ilçe olduğunu bildirdi.