Son Haberler
- Kepezli çocuklar Başkan Kocagöz’le mutlu
- Kıbrıs Anı Evi’nin kapıları ziyaretçilere açıldı
- Süper kızların KKTC provası
- Kepez’de icraat zamanı
- Kırkpınar ve Dirmil pehlivanlarından Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez’de dönüşüm başladı
- Kepezli güreşçiler madalyaları topladı
- Başkan Kocagöz, “Kepez’i beraber yöneteceğiz”
- Kepez’den Emek’in ilk parkına estetik dokunuş
- Başkan Kocagöz personelinin yüzünü güldürdü
Kültür Mahallesi`ne kusursuz hizmet
2 Ocak 2012, Pazartesi - 05:29Kepez Belediyesi, hızlı bir kentsel dönüşümün yaşandığı Kültür Mahallesine 2,5 dönümlük bir park kazandırdı. Çocuklar da hizmete giren parktaki oyun grubunda eğlenmenin mutluluğunu yaşıyor.
Kepez Belediyesi, yaptığı kat artışına yönelik imar düzenlemesi ve tapu tahsisi ile şehirleşme sürecini başlattığı Kültür Mahallesinin, alt yapı eksiklerini de hızlı bir şekilde gideriyor. Yol, kaldırım, semt pazarı ve muhtarlık binası çalışmasının ardından mahallenin park alanı ihtiyacı da karşılandı.
Çocuklar parkı çok sevdi
Park ve Bahçeler Müdürlüğü, mahalledeki 2,5 dönümlük parkın yapımını tamamladı. Mahalle sakinlerinin spor ve sosyal aktivite ihtiyaçlarını karşılayan parkın içerisinde, basketbol sahası, açık hava spor aletleri, çocuk oyun mobilyaları ve kapalı oturma alanları bulunuyor.
Parkın hizmete girmesine ise en çok çocuklar sevindi. Düne kadar sokak aralarında toz ve toprak içerisinde oynayan çocuklar, parkla birlikte oyun mobilyalarında eğlenmenin tadını çıkarıyor.
34 ayda 734 bin m2 yeşil alan
Kepez Belediyesi, 819 metre yeni yol, 2 bin 250 metre parke kaldırım çalışması yaptığı Kültür Mahallesinde, açık semt pazarı, muhtarlık hizmet binası, hasta konuk evi hizmetlerini de gerçekleştirdi. Kepez Anadolu İmam Hatip Lisesi de Kültür Mahallesine inşa ediliyor. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncünün 34 aylık görev süresi içerisinde ilçede 734 bin m2 yeşil alan çalışması yapıldı.