Son Haberler
- Kepezli çocuklar Başkan Kocagöz’le mutlu
- Kıbrıs Anı Evi’nin kapıları ziyaretçilere açıldı
- Süper kızların KKTC provası
- Kepez’de icraat zamanı
- Kırkpınar ve Dirmil pehlivanlarından Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez’de dönüşüm başladı
- Kepezli güreşçiler madalyaları topladı
- Başkan Kocagöz, “Kepez’i beraber yöneteceğiz”
- Kepez’den Emek’in ilk parkına estetik dokunuş
- Başkan Kocagöz personelinin yüzünü güldürdü
Rahmetli gazetecinin ismi Kepezde yaşatılacak
2 Ocak 2012, Pazartesi - 23:48Kepez Belediye Meclisinin 2012 yılının ilk toplantısında, belediyenin mali yapısını denetleyecek olan Denetim Komisyonu oluşturuldu. 2012de tatil yapmama kararı alan meclis, trafik kazası sonucu yaşamını yitiren Gazeteci Murat Tatoğullarının ismini de Emek Mahallesindeki bir parka verdi.
Kepez Belediye Meclisi, 2012 yılı ocak ayı olağan toplantısında 15 gündem maddesini görüşerek karara bağladı.
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü de, yeni yılın ilk meclis toplantısını, 2012nin Antalyalılara ve Kepezlilere sağlık, mutluluk ve başarı getirmesi dileği ile açtı.
Tütüncü, konuşmasının devamında şunları söyledi. 2012de yapacağımız meclis toplantılarımızda, vatandaşlarımızın problemlerinin çözümüne yönelik güzel kararlar alınmasını diliyorum. Gerek ülkemiz için gerekse Antalya ve Kepezimiz için güzel, bereketli, hizmetle dolu bir yıl olmasını diliyorum.
Denetim Komisyonu oluşturuldu
Tütüncünün, konuşmasının ardından belediyenin bir önceki yılının gelir ve giderleri, bunlara ilişkin hesap kayıt işlemlerinin denetlenmesi amacıyla Denetim Komisyonu oluşturulması hakkındaki gündem maddesinin görüşülmesine geçildi. 5 üyeden oluşmasına oybirliği ile karar verilen Denetim Komisyona, gizli oy, açık tasnif ile İsmail Hayyar (AK Parti), Dilaver Tanık (AK Parti), Elif Derya Canbulut (Ak Parti), Neslihan Gülel (CHP) ve Hasan Aydoğan (MHP) seçildi.
Lise alanının mülkiyetinin çözümü için imar düzenlemesi
Kepez Belediye Meclisi, hizmet gerekçesiyle 2012 yılı içerisinde tatil yapmama kararını da oy birliği ile aldı. Ocak meclisinde, Çamlıbel ve bölgedeki diğer mahallelerin talebi olan lise alanındaki mülkiyet probleminin çözümüne yönelik önemli bir karar da alındı.
Mülkiyet probleminin çözülmesi amacıyla Çamlıbel Mahallesindeki lise ve sağlık tesisi alanına ilişkin hazırlanan 11000 ölçekli imar planı değişikliği, oy birliği ile meclisten geçti.
Hüsnü Karakaşın beklentisi de karşılandı
Kentsel yaşam kalitesinin artırılması ve bölgenin imar planlarına uygun olarak geliştirilmesi amacıyla Hüsnü Karakaş Mahallesinin bir kısmını kapsayan bölgeye, K.S ibaresi eklenmesine ilişkin hazırlanan 11000 ölçekli imar planı değişikliği talebi de İmar Komisyonuna havale edildi.
Parktaki isim karışıklığı sorunu çözüldü
Duraliler Mahallesindeki Yol-Kent Sitesinin yanındaki parkın ismi konusunda yaşanan karmaşa da Ocak meclisinde çözüldü. Yol-Kent Sitesi sakinlerinin dilekçesi üzerine 2008de Meclis kararı ile Murat Tatoğulları ismi verilen parka, Karayolları 13. Bölge Müdürlüğünde çalışırken kalp krizi sonucu hayatını kaybeden Yüksel Akmanın isminin verilmesi, meclis tarafından uygun bulundu.
Askerlik görevini yaptığı sırada iznini kullanırken geçirdiği trafik kazası sonucu yaşamını yitiren gazeteci Murat Tatoğullarının isminin de Emek Mahallesindeki değirmenli parka verilmesi isteği de oy birliğiyle kabul edildi.