Son Haberler
- Kepezli çocuklar Başkan Kocagöz’le mutlu
- Kıbrıs Anı Evi’nin kapıları ziyaretçilere açıldı
- Süper kızların KKTC provası
- Kepez’de icraat zamanı
- Kırkpınar ve Dirmil pehlivanlarından Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez’de dönüşüm başladı
- Kepezli güreşçiler madalyaları topladı
- Başkan Kocagöz, “Kepez’i beraber yöneteceğiz”
- Kepez’den Emek’in ilk parkına estetik dokunuş
- Başkan Kocagöz personelinin yüzünü güldürdü
Şehitler Parkında sosyal yaşam başladı
31 Aralık 2011, Cumartesi - 01:10Kepez Belediyesinin yenileme çalışmasıyla Antalyanın ilk ve tek şehit temalı parkı kimliği kazandırdığı ve sanatsal eserleri dışında yapımı tamamlanan Şehitler Parkında sosyal yaşam başladı.
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, 1.Dünya Savaşındaki ve Milli Mücadeledeki kahramanlıkların, Cumhuriyetin kuruluşunun, şehitlik temasının, savaşın ve barışın sanatsal eselerle anlatıldığı parktaki kafeteryada, bölgedeki iş adamlarıyla, esnafla, bir araya geldi.
Tütüncü, kahvaltılı sohbet toplantısında Şehitler Parkındaki yaptıkları yenileme çalışmalarını anlattı; 2012de başlayacakları üç büyük projeyle ilgili bilgi verdi.
Kepeze hayat üfleyen bir nokta
Tütüncü, yaptıkları yenileme çalışması sonucu bir yıl önce kahvaltı yaptıkları parkta o zaman ki ortama göre kıyas kabul etmeyecek bir değişimin yaşandığını söyledi. Yenilenen yüzüyle parkın, Yeni Mahalleye ve Kepeze hayat üfleyen güzel bir nokta haline geldiğini anlatan Tütüncü, kahvaltının verildiği tesisin de bölgeye çok farklı bir hava getirdiğini belirterek, Biz de bu tür tesislerin her zaman destekçisiyiz. Kentin ortasında çay içilebilecek, kahvaltı yapılabilecek, nefes alınabilecek ortamların olması o şehrin ileriye gittiğini gösterir. dedi.
Antalyanın ilk ve tek şehit temalı parkı
Antalyanın ilk ve tek şehit temalı parkı haline getirdikleri Şehitler Parkının, 37 bin m2 alandan oluştuğunu aktaran Başkan Hakan Tütüncü, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Çalılarla ihata edilmiş, içerisi karanlık, böyle bir alan var mıydı denilen, ne olduğu bilinmeyen bir noktayı yeşille, kültürel ve sanatsal etkinliklerle taçlanacağı bir nokta haline getirdik. Savaşın ve barışın resmedildiği parkta, Sarıkamış ı, Seyit Onbaşı yı, Sakarya Muharebesi ni, Büyük Taarruz u , kadınların ve çocukların Kurtuluş Savaşındaki emeklerini, kahramanlıklarını, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM)nin açılışını, Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşunu, Antalyalı şehitlerimizin de kahramanlıklarını anlatacağız. Bu parkı, açık alan gösteri, dinleti ve sergi alanı haline getireceğiz. Güzel bir çalışma oldu. Şehitlerin ismiyle anılan bir parka hürmet etmek bizim için de önemliydi.
2012de üç büyük proje
Tütüncü, 2012 de başlayıp bitireceklerini söylediği, yaklaşık 45 milyon TL bütçeli üç büyük projeyle ilgili de şu bilgileri verdi: Yeşiltepe Mahallesi nde ORÜS alanı içerisine, Antalya nın en büyük çok amaçlı kongre ve fuar merkezini yapacağız. İçerisinde uluslararası yarışmaların yapılabileceği kapalı tam olimpik yüzme havuzunun bulunduğu Kepez Varsak Park Projesi ni de Varsak Stadının olduğu 55 dönümlük alana inşa edeceğiz. Kent Ormanı Meşe Kapısı na 3 bin kişilik bir açık hava tiyatrosu ve 5 bin metrelik bir yürüyüş yolu kazandıracağız.
Tütüncü, Kepezi cazibe merkezi haline getirecektir, dediği yaklaşık 45 milyon TL değerindeki 3 projeyi, belediyenin öz kaynaklarıyla yapılacağının da altını çizdi.
İş adamları, esnaf ve vatandaşlar da Şehitler Parkı nı ismine yaraşır hale getirdiği ve diğer hizmetleri için Tütüncü ye teşekkür ettiler.