Son Haberler
- Kepezli çocuklar Başkan Kocagöz’le mutlu
- Kıbrıs Anı Evi’nin kapıları ziyaretçilere açıldı
- Süper kızların KKTC provası
- Kepez’de icraat zamanı
- Kırkpınar ve Dirmil pehlivanlarından Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez’de dönüşüm başladı
- Kepezli güreşçiler madalyaları topladı
- Başkan Kocagöz, “Kepez’i beraber yöneteceğiz”
- Kepez’den Emek’in ilk parkına estetik dokunuş
- Başkan Kocagöz personelinin yüzünü güldürdü
Kepez e 2,5 yılda 50 eser
17 Aralık 2011, Cumartesi - 22:52Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, kongre ve sergi sarayı, Kepez Varsak Park gibi projelerle Antalyanın vizyonunu güçlendirdiklerini söyledi. Tütüncü, 2,5 yılda Kepeze, 50nin üzerinde eser kazandırdıklarını da aktardı.
Başkan Hakan Tütüncü, Kepez Genç İşadamları Derneği (KEPGİAD) nin düzenlediği kahvaltıya katıldı. Çakıl Restorandaki kahvaltıda bir konuşma yapan Başkan Tütüncü,
gençlerin siyaset yapmasına katkı sağlayan bir kişi olarak KEPGİAD ın kurulmasından dolayı mutluluk duyduğunu belirtti.
Gençlerin, ülkemizde ve dünyada değişim hareketlerinde aktif rol aldığının çizen Tütüncü, "Kepezin müthiş bir değişim ivmesi yaşadığı dönemde, KEPGİAD gibi bir derneğin kurulması, o derneğin çatısı altında Kepezin ticari hayatına katkı sağlayan genç iş adamlarının buluşması, kazanımdır .Bu çalışmayı ortaya koyduğunuz için KEPGİAD ın kurucu üyelerini kutluyorum. Birlik ve beraberlik içerisinde KEPGİAD a güzel çalışma yılları diliyorum." diye konuştu.
Birliktelikte bereket vardır
Başkan Tütüncü, gençlerle bir araya gelmeye önem verdiğine işaret ederek sözlerini şöyle sürdürdü: "Bir toplumu oluşturan fertler, birbirlerine gönül bağı ile bağlı olursa orada ayrı bir bereket vardır. Bunun itici gücü de sevgidir, saygıdır. Bununla birlikte şehirlilik kültürü içerisinde bu tür dernek yapılanmalarının toplumla entegre olması ve kendi aralarında ilişkilerin kuvvetli olması o şehrin gelişmesi için de önemlidir."
Kepez de müthiş bir değişim yaşanıyor
Kepez Belediyesi nin ilçede yaptığı hizmetlerle ilgili de KEPGİAD üyelerine bilgi veren Tütüncü: "Göreve başlayalı 2,5 yıl oldu. Bu 2,5 yılda Kepezimiz, müthiş bir değişim ivmesi yakaladı. Kepezin hangi mahallesine giderseniz gidin, Kepezin hangi bölgesine bakarsanız bakın belediyemizin ciddi anlamda yatırımlarını görürsünüz." dedi.
Yeni Yatırımlarla değişim sürecek
Başkan Hakan Tütüncü, 2,5 yılda Kepeze Kent Ormanı, kültür merkezi, seyir terası, semt konağı, temalı parklar, yeni yolların açılması gibi 50nin üzerinde eser kazandırdıklarını bildirdi.
Tütüncü, önümüzdeki süreçte de çok daha güzel eserlerle, yeni yatırımlarla Kepez deki değişim ivmesinin devam edeceğini de hatırlattı.
Kent Ormanı projesinin ikinci etabı olan Meşe Kapısı bölümünün yapımına önmüzdeki günlerde başlanılacağını anlatan Tütüncü, burada 2 bin 500 kişilik açık hava tiyatrosu inşa edeceklerini kaydetti.
2012 de iki dev projenin yapımı başlıyor
Başkan Tütüncü, iki dev projeyi de 2012de Kepeze kazandıracaklarının altını çizerek,"Bu projelerden bir tanesi Kepez Varsak Park Projesidir. Bu projeyi, 2012de ihalesini tamamlayıp, o yıl içerisinde yapımını bitirmeyi planlıyoruz. İkinci önemli projemiz ise ORÜS alanına yapacağımız içerisinde 2 bin kişilik çok amaçlı salonun olduğu Kepez Belediyesi Kongre ve Sergi Sarayı dır. İhalesi yapıldıktan sonra bu projenin temelini 2012de atmak istiyoruz."
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Kepez Varsak Park ve kongre ve sergi sarayı yatırımlarının, Antalya vizyonunu güçlendirmeye dönük çalışmalar olduğunun da altını çizdi.
Kültüre de sosyal belediyeciliğe de yatırım yapıyoruz
Tütüncü, konuşmasını şöyle tamamladı: "Butik kültür merkezleriyle, semt konaklarıyla, parklarıyla, taziye evleriyle, spor tesisleriyle Kepezi çok daha güzel bir şehir haline getirebilmenin mücadelesini veriyoruz. Toprağa yatırım yaparken Kepezi, kültür sanat, gençlik, spor ve eğitim ilçesini haline de getirmenin gayreti içerisindeyiz. Bu nedenle sosyal ve kültürel belediyeciliğe önem veriyoruz."
KEPGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Akbaş da, katılımından ve derneğin kuruluşuna ve faaliyetlerine verdiği desteklerden dolayı Başkan Tütüncüye teşekkür etti.
Yemeğe Ak Parti Kepez İlçe Başkanı Bahattin Bayraktar da katıldı.