Son Haberler
- Kepezli çocuklar Başkan Kocagöz’le mutlu
- Kıbrıs Anı Evi’nin kapıları ziyaretçilere açıldı
- Süper kızların KKTC provası
- Kepez’de icraat zamanı
- Kırkpınar ve Dirmil pehlivanlarından Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez’de dönüşüm başladı
- Kepezli güreşçiler madalyaları topladı
- Başkan Kocagöz, “Kepez’i beraber yöneteceğiz”
- Kepez’den Emek’in ilk parkına estetik dokunuş
- Başkan Kocagöz personelinin yüzünü güldürdü
Kepezli kadınlara ücretsiz sağlık taraması
17 Aralık 2011, Cumartesi - 22:13Kepez Kent Konseyi Kadın Meclisi ve Engelliler Vakfı işbirliği ile, sosyal güvenceleri bulunmayan 10 kadın sağlık taramasından geçirildi.
Kepez Kent Konseyi bünyesinde geçtiğimiz günlerde kurulan Kadın Meclisi, mağdur olan kadınların yardımına koşuyor. Kepez Kent Konseyi Kadın Meclisi ve Engelliler Vakfı işbirliği ile ilçede sosyal güvencesi olmadığı tespit edilen 10 kadın Dünyagöz Hastanesinde sağlık taramasından geçirildi.
Uzman göz doktorları tarafından muayene edilen kadınlar, ilk olarak görme kusuru ve göz tansiyonu konularında kontrolden geçirildi. Kontroller sonucu kimi kadınlarda göz tansiyonu ve görme bozukluğu gibi rahatsızlıklar tespit edildi. Sosyal Sorumluluk Projesi kapsamında Kent Konseyi Kadın Meclis Başkanı Emel Ayşe Turhan, göz rahatsızlığı olan kadınların kapsamlı bir muayeneden geçirileceklerini belirterek, proje kapsamında toplam 80 kadının göz taramasından geçirileceğini söyledi.
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, sosyal konulara yönelik projeler üreten Kepez Kent Konseyinin kadın meclisi yönetimini kutladığını belirterek, Kepez Belediyesi olarak bu gibi sosyal içerikli çalışmaları her zaman desteklediklerini söyledi.