Son Haberler
- Kepezli çocuklar Başkan Kocagöz’le mutlu
- Kıbrıs Anı Evi’nin kapıları ziyaretçilere açıldı
- Süper kızların KKTC provası
- Kepez’de icraat zamanı
- Kırkpınar ve Dirmil pehlivanlarından Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez’de dönüşüm başladı
- Kepezli güreşçiler madalyaları topladı
- Başkan Kocagöz, “Kepez’i beraber yöneteceğiz”
- Kepez’den Emek’in ilk parkına estetik dokunuş
- Başkan Kocagöz personelinin yüzünü güldürdü
Tütüncü Öğrencileri en iyi şartlarda eğitmeliyiz
16 Aralık 2011, Cuma - 18:27Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Beşkonak İlköğretim Okulu öğrencilerine yerel yönetimlerde kamu kurum ve kuruluşların işleyiş şeklini anlattı.
Başkan Hakan Tütüncü, yerel yönetimler ve kamu kurum ve kuruluşları hakkında bilgilendirmek adına her hafta onlarca öğrenciye yerinde ders anlatıyor. Sınıf öğretmenleri gözetiminde Kepez Belediyesini ziyaret eden Kepez Belediyesi Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından belediye birimleri ve çalışma alanları hakkında bilgilendiriliyor. Belediyenin birimlerini gezen öğrenciler gezi sonunda Başkan Hakan Tütüncüye merak ettikleri soruları sorma fırsatı buluyor.
Öğrenciler Kepez Belediyesini gezdi
Son olarak Beşkonak İlköğretim Okulu öğrencilerini ağırlayan Başkan Hakan Tütüncü, merkezi idare ile yerel idareler arasındaki fark ve yerel yönetimlerin sorumlu oldukları çalışma alanları hakkında bilgiler verdi.
Belediyelerin yol, kaldırım, park ve bahçelerin yapımından kanunen sorumlu olduklarını, bunların dışında kanunen sorumlu olmadıkları halde, yapmalarının uygun görüldüğü sosyal ve kültürel etkinlikler bulunduğunu dile getiren Başkan Hakan Tütüncü, Kepez Belediyesi olarak ilçede yol yapımından park ve bahçe yapımına kadar pek çok alanda çalışmalar yürüttüklerini bunların dışında sosyal ve kültürel etkinliklere de büyük önem verdiklerini söyledi.
Bugünün çocukları yarının büyükleri
Öğrencilerin sorularını tek tek cevaplayan Başkan Tütüncü, geleceği bu günden şekillendirmek istiyorsak, bu günün öğrencilerini en iyi şartlarda ve en iyi şekilde eğitmek gerekir.dedi. Tütüncü, bu anlayışla her hafta onlarca öğrenciye yerel yönetimlerin işleyişini yerinde gösterdiklerini ve çalışma alanları hakkında bilgiler verdiklerini kaydetti.
Konuşmasının sonunda Tütüncü öğrencilere Aydın Ayhan ın yazdığı Çanakkale Savaşı nı anlatan "Çanakkale. Ah! Çanakkale" adlı kitabı hediye etti.