Son Haberler
- Kepezli çocuklar Başkan Kocagöz’le mutlu
- Kıbrıs Anı Evi’nin kapıları ziyaretçilere açıldı
- Süper kızların KKTC provası
- Kepez’de icraat zamanı
- Kırkpınar ve Dirmil pehlivanlarından Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez’de dönüşüm başladı
- Kepezli güreşçiler madalyaları topladı
- Başkan Kocagöz, “Kepez’i beraber yöneteceğiz”
- Kepez’den Emek’in ilk parkına estetik dokunuş
- Başkan Kocagöz personelinin yüzünü güldürdü
Altınovaya yağmur suyu drenaj hizmeti
14 Aralık 2011, Çarşamba - 18:14Kepez Belediyesi, Altınova Düden Mahallesi Küme Evler bölgesinde yaşanan su baskını sorununu, yağmur suyu drenaj çalışmasıyla çözüyor.
Kepez Belediyesi, yağışlar sonucu yaşanabilecek olası su taşkınlarını önlemeye yönelik alt yapı çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Fen İşleri Müdürlüğü, Gazi, Sütçüler ve Habibler mahallelerinin ardından şimdi de Altınova bölgesinde yağmur suyu drenaj çalışması yapıyor.
Düden Mahallesindeki Açelya Sokak ile Zümrüt Sokak arasında yağışlar sonucu yaşanan su taşkınları sorunu çözmek amacıyla, yağmur suyu kanal çalışması başlatıldı.
Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, bölgede 250 metre uzunluğunda kanal çalışması gerçekleştirecek. Büz döşenecek olan kanallar da Düden Çayına bağlanacak.
Yağmur suyu drenaj çalışmasının tamamlanmasıyla birlikte, Küme Evler bölgesinde yıllardır yaşanan su taşkını problemi de sona ermiş olacak.
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü de, asfalt, park çalışması gerçekleştirdikleri, mevcut yolları iyileştirdikleri, okulların çevre düzenlemesini yaptıkları Altınova bölgesine, şimdi de yağmur suyu drenaj hizmeti götürdüklerini söyledi. Tütüncü, plan ve program dahilinde, bölgenin alt yapıyla ilgili hizmet taleplerini karşılamaya devam edeceklerini ifade etti.
Kepez Belediyesi bugüne kadar ilçe genelinde 3 bin metre yağmur suyu drenaj kanal çalışması gerçekleştirdi.