Son Haberler
- Kepezli çocuklar Başkan Kocagöz’le mutlu
- Kıbrıs Anı Evi’nin kapıları ziyaretçilere açıldı
- Süper kızların KKTC provası
- Kepez’de icraat zamanı
- Kırkpınar ve Dirmil pehlivanlarından Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez’de dönüşüm başladı
- Kepezli güreşçiler madalyaları topladı
- Başkan Kocagöz, “Kepez’i beraber yöneteceğiz”
- Kepez’den Emek’in ilk parkına estetik dokunuş
- Başkan Kocagöz personelinin yüzünü güldürdü
Kuzeyyakaya 4 dönümlük spor park
13 Aralık 2011, Salı - 19:58Kepez Belediyesi, Kuzeyyaka Mahallesine içerisinde yürüyüş yolunun ve basketbol sahasının bulunduğu 4 dönümlük bir park yapıyor.
Yeni yapılan binaların bahçelerine ağaç dikme zorunluluğu getiren Kepez Belediyesi, ilçedeki yeşil alan miktarını artıracak park çalışmalarını da aralıksız sürdürüyor. Park ve Bahçeler Müdürlüğü, Kuzeyyaka Mahallesinde yeni bir park çalışması daha başlattı.
Park, 2554 Sokaktaki 4 dönümlük araziye inşa ediliyor. Yeşil alan çalışmasının tamamlanmasıyla da mahalle sakinlerinin, araziyle ilgili görsel kirlilik ve toz şikâyeti de ortadan kaldırılmış olacak.
Parkta yer alacak olan, yürüyüş yolu, basketbol sahası ve açık hava spor aletleri, mahallelilere spor yapma olanağı sunacak. Parkta, kapalı oturma alanları ve çocuk oyun aletleri de yer alacak. Parkın hizmete girmesiyle, büyüklerin sosyal aktivite, çocukların ise oyun ve spor alanı ihtiyacı da karşılanacak.
Hedef 1 milyon m2 yeşil alan
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü de, yeni park çalışmalarıyla hem vatandaşların yeşil alan talebini karşıladıklarını hem de ilçeye görsel bir güzellik kazandırdıklarını söyledi.
Bugüne kadar ilçede 717 bin m2 yeşil alan çalışması yaptıklarının bilgisini veren Tütüncü, 2012de yapacakları yeni parklarla bu rakamı 1 milyon m2ye çıkaracaklarını kaydetti.