Son Haberler
- Kepezli çocuklar Başkan Kocagöz’le mutlu
- Kıbrıs Anı Evi’nin kapıları ziyaretçilere açıldı
- Süper kızların KKTC provası
- Kepez’de icraat zamanı
- Kırkpınar ve Dirmil pehlivanlarından Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez’de dönüşüm başladı
- Kepezli güreşçiler madalyaları topladı
- Başkan Kocagöz, “Kepez’i beraber yöneteceğiz”
- Kepez’den Emek’in ilk parkına estetik dokunuş
- Başkan Kocagöz personelinin yüzünü güldürdü
AKMEKten Mevlana sergisi
12 Aralık 2011, Pazartesi - 19:50AKMEK kursiyerleri, vuslatının 738. yıldönümünde Hz Mevlananın, barış, sevgi ve kardeşlik mesajlarını yaptıkları el sanatları eserlerine işlediler.
Kepez Belediyesinin, ücretsiz bir eğitim hizmeti olan Antalya Kepez Meslek Eğitim Kursları (AKMEK), Hz Mevlananın vuslatının 738. yıldönümü dolayısıyla karma sergi açtı.
AKMEK öğretmenleri ve kursiyerleri, Mevlevi kültürüne ilişkin imgelerin ve simgelerin kullanıldığı el sanatları eserleriyle barış ve sevgi filozofu Celalettin Rumiyi anlattılar.
Belediye fuayesinde düzenlenen serginin açılışında konuşan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Rabbine yürüyüşünün, Şeb-i Aruzun 738. yıldönümünde Hz Mevlanayı rahmetle ve hayırla yâd ettiklerini söyledi.
Mevlana düşüncesini diri tutmalıyız
Bu tür sanatsal etkinlerle hem Hz Mevlanayı, düşüncelerini hem de vuslatı bir kez daha anma ve anlama fırsatı yakaladıklarını belirten Tütüncü, AKMEK kursiyerlerimizin, el emeği, göz nuruyla hazırlamış oldukları, tasavvufi ve İslami simgelere, Mevlevi kültürüne vurgu yapan güzel bir sergiyi açtık. diye konuştu.
Başkan Tütüncü, anma haftasında Hz Mevlananın, felsefesinin, düşüncelerinin ve ölümsüz mesajlarının üzerinde durulması gerektiğini işaret etti.
Tütüncü, Hayatımızın içerisinde Mevlana düşüncesini diri tutmaya, bir anlamda onun o güzellik ikliminde hayat bulmaya muhtacız. dedi.
Çarşamba günü Şeb-i Aruz töreni
AKMEK yöneticilerini, öğretmenlerini ve kursiyerleri başarılı çalışmalarından dolayı kutlayan Kepez Belediye Başkanı Tütüncü, AKMEK ile halkımıza hem meslek hem de sanat alanında güzel bir eğitim ortamı hazırladık. Kursiyerlerimizin ortaya koydukları ürünleri de sosyal etkinliklerle halkımızla buluşturuyoruz. diye konuştu.
Başkan Tütüncü, Hz Mevlananın vuslatının 738. yıldönümü dolayısıyla Çarşamba günü saat 20.00de Kepez Belediyesi Spor Salonunda sema gösterisinin yer alacağı Şeb-i Aruz töreni düzenleyeceklerini de sözlerine ekledi.
Tütüncü, daha sonra hayırlı olsun dileği ile kurdeleyi keserek, iki kadın semazenin de hazır bulunduğu serginin açılışını gerçekleştirdi.
Bir hafta açık kalacak olan serginin açılışına Kepez Belediye Meclis Üyesi Ayşe Güliz Yılman, Başkan Yardımcısı Mesut Kocagöz, AKMEK çalışanları, kursiyerler ile vatandaşlar da katıldı.