Son Haberler
- Kepezli çocuklar Başkan Kocagöz’le mutlu
- Kıbrıs Anı Evi’nin kapıları ziyaretçilere açıldı
- Süper kızların KKTC provası
- Kepez’de icraat zamanı
- Kırkpınar ve Dirmil pehlivanlarından Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez’de dönüşüm başladı
- Kepezli güreşçiler madalyaları topladı
- Başkan Kocagöz, “Kepez’i beraber yöneteceğiz”
- Kepez’den Emek’in ilk parkına estetik dokunuş
- Başkan Kocagöz personelinin yüzünü güldürdü
1 ağaç kaldırılıyor 10 ağaç dikiliyor
7 Aralık 2011, Çarşamba - 19:19Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, kirlilikten, hastalıktan ve ekonomik ömrünü tamamladığı için parklardan kaldırdıkları her bir ağacın yerine, yeşil alanlara 10 adet ağaç diktiklerini söyledi.
Yeni Mahalle İlköğretim Okulu 5. sınıf öğrencileri, sosyal bilgiler dersindeki yerel yönetimler konusunu yerinde görmek amacıyla Kepez Belediyesini ziyaret etti. Öğrenciler, ilk olarak Halkla İlişkimler Personeli eşliğinde belediyenin müdürlüklerini gezdi. Öğrenciler, daha sonra Meclis toplantı salonunda Başkan Hakan Tütüncünün yerel yönetimleri anlattığı söyleşisini dinlediler. Hizmetlerin, eğitimin ve Kepezin geleceğinin konuşulduğu söyleşide Tütüncü, öğrencilerin sorularını da cevaplandırdı.
Kepez mülkiyet, tapu ve parkı soruyor
Belediye başkanın, Yeni Mahalle İlköğretim Okulu öğrencileri ile hizmetleri, Kepezi konuşmasının çok anlamlı olduğunu işaret eden Tütüncü, Eğitime ciddi bir destek vererek, öğrencilerimizin daha kaliteli ortamlarda okumalarını sağlayarak hem öğrencilerimizin hem de ülkemizin geleceğini daha güzel hale getirmek istiyoruz dedi.
Tütüncü, bir öğrencinin, vatandaş sizden en çok neyi talep ediyor sorusuna, Mülkiyet, tapu ve yeşil alan. yanıtını verdi.
Çürüyen ağaçlar kaldırılıyor
Bir öğrencinin, tadilat yapılan parklarda mevcut ağaçları neden kaldırıyorsunuz sorusu üzerine Tütüncü, şu açıklamayı yaptı: Elimizin değdiği her yere istediğimiz ağacı dikemeyiz. Dikersek ağaçlarda hastalık meydana geliyor. Ekonomik ömrünü tamamlamış, hastalıklı, kirlilik oluşturan ağaçları kaldırıyoruz. Her kaldırdığımız ağacın yerine de 10 tane ağaç dikiyoruz.
Yollardan modern spor alanlarına
Tütüncü, Kepezli çocuklar için modern spor alanları yaptıklarını anlatarak, konuşmasını şöyle sürdürdü: Dört okulumuzun bahçesine çadır tarzı spor salonu yaptık. Parkların içerisinde çocuklarımız için spor alanları inşa ettik. Sizin gibi çocukken Dokuma bölgesinde bir yolun üzerinde top oynardık. 20 yıl önceki Kepezi anlatıyorum. Şimdi ise çocuklarımız yaptığımız modern spor tesislerinde basketbol ve futbol oynuyorlar.
Tütüncüden altın öğütler
Kepez Belediye Başkanı Tütüncü, öğrencilerden isteklerini de şu şekilde sıraladı: Derslerine çok çalışın. Öğretmenleriniz, aileniz tavsiyelerine dikkat edin. Hepiniz çok başarılı çocuklarsınız. Sizleri geleceğe çok daha güçlü taşımamız lazım Eğitiminize dikkat ederken kendinizi geliştirmeye de önem verin. Kitap okumaya vakit ayırın. Büyük hayaller kurun.
Tütüncü, ziyaretin anısına öğrencilere Vehbi Vakkasoğlunun, Bir Destandır Çanakkale kitabını hediye etti.