Son Haberler
- Kepezli çocuklar Başkan Kocagöz’le mutlu
- Kıbrıs Anı Evi’nin kapıları ziyaretçilere açıldı
- Süper kızların KKTC provası
- Kepez’de icraat zamanı
- Kırkpınar ve Dirmil pehlivanlarından Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez’de dönüşüm başladı
- Kepezli güreşçiler madalyaları topladı
- Başkan Kocagöz, “Kepez’i beraber yöneteceğiz”
- Kepez’den Emek’in ilk parkına estetik dokunuş
- Başkan Kocagöz personelinin yüzünü güldürdü
Engelliler Kepezde çok mutlu
4 Aralık 2011, Pazar - 04:04Kepez Belediyesi tarafından sosyal sorumluluk projesi kapsamında başlatılan Engeliniz, Engelimizdir projesinde engelliler doyasıya eğlendi.
Engelsiz bireylerin engellilerin günlük yaşamda çektiği sıkıntıları problemleri yaşayarak öğrenmeleri, gelecekte engellilikle ilgili her konuda bilinçli olarak karar verebilmelerini sağlamak amacıyla Kepez Belediyesi tarafından Engeliniz, Engelimizdir projesi start almıştı.
Toplumda duyarlılık ve farkındalık kazandırmak amacıyla başlatılan projede 50si engelli toplam 100 çocuk, birlikte tatil yaparak hayatı birlikte paylaşıyor. Pazar gününe birlikte yapılan sabah kahvaltısı ile başlayan çocuklar, narenciye bahçesine geçerek hep birlikte portakal topladılar. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, burada çocukları yalnız bırakmadı. Çocukların portakal toplamasına yardımcı olan Başkan Tütüncü, engellilerin içine kapanmamaları ve hayatı hep birlikte paylaşmaları gerektiğini vurguladı.
Portakal toplayan çocuklar daha sonra Aspendos Antik Tiyatrosuna geçti. Birçok çocuk hayatlarında ilk defa gördükleri antik tiyatroyu büyük bir ilgi ile gezdiler. Bedensel engelli çocuklara, beraberinde eşlik eden arkadaşları yardım ederek destek oldu.
Proje, 7 Aralık Çarşamba günü düzenlenecek olan özel gece ile sona erecek. Dizi ve sinema oyucuları Gürkan Uygun, (Kurtlar Vadisi Dizisinden Memati), Yonca Cevher, Mustafa Avkıran ve Reha Özcan geceye onur konuğu olarak katılacak. Program, Kepez Belediyesi Spor Salonunda düzenlenecek olan kompozisyon yarışması ödül töreni ve Emre Aydın konseri ile sona erecek.