Son Haberler
- Kepezli çocuklar Başkan Kocagöz’le mutlu
- Kıbrıs Anı Evi’nin kapıları ziyaretçilere açıldı
- Süper kızların KKTC provası
- Kepez’de icraat zamanı
- Kırkpınar ve Dirmil pehlivanlarından Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez’de dönüşüm başladı
- Kepezli güreşçiler madalyaları topladı
- Başkan Kocagöz, “Kepez’i beraber yöneteceğiz”
- Kepez’den Emek’in ilk parkına estetik dokunuş
- Başkan Kocagöz personelinin yüzünü güldürdü
Tütüncü Kepez 2012nin kültür ve sanat şehri olacak
1 Aralık 2011, Perşembe - 20:12Kepez Belediyesinin bu hafta ikincisini düzenlediği Gönül Sohbetleri gecesinde, seçkin davetliler, musikinin o eşsiz nağmeleri arasında Dünden Bugüne Antalyayı konuştu.
Kepez Belediyesinin kültürel etkinlikleri arasında yerini alan Gönül Sohbetleri gecesinde bu hafta, Dünden Bugüne Antalya konuşuldu. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncünün de katılımıyla her hafta Çarşamba akşamları, kültürel ve sanatsal konular üzerinde sohbetlerin yapıldığı Gönül Sohbetlerinin bu haftaki gecesine, Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Hasan Subaşı, Muratpaşa Belediyesi eski Başkanı Mehmet Manavoğlu, Kaş Belediyesi eski Başkanı Emin Erdem, bugünkü İsmail Baha Sürelsan Konservatuarının çekirdeğini oluşturan, İsmail Baha Sürelsan Müzikevinin kurulmasına öncülük eden bestekar Gültekin Çeki, Antalya Gazeteciler Cemiyeti Eski Başkanı Erdoğan Kahya ve müzik öğretmeni Zehra Özçelikin yanı sıra, ilçe muhtarları, dernek başkanları ve çok sayıda sivil toplum örgütü temsilcisi katıldı.
Antalyaya nefes veren Kent Ormanı
Gönül Sohbetlerinin yapıldığı Kent Ormanı Osmanlı Otağının tarihçesini anlatarak söze başlayan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, 6 yıl önce Kepez Belediyesine tahsis edilen, ancak bu alanı atıl halden kurtaracak bir proje yapılamadığı için tahsis kararının iptal edildiğini, bizzat kendi girişimleri sonucunda, ormandan bu alanı geri alarak, hızlı bir şekilde projelendirdiklerini ve Kent Ormanı olarak Antalyalıların hizmetine sunduklarını söyledi.
2012 kültür ve sanat yılı olacak
2012nin Kepezliler için kültür ve sanatsal etkinliklerle dolu bir yıl olacağını müjdeleyen Başkan Hakan Tütüncü, ilçede 9 kapalı, 6 açık olmak üzere 15 farklı mekanda her ay 30a yakın kültür ve sanat etkinliği düzenleyeceklerini ve bu etkinliklerin yer ve zamanlarını süreli yayın aracılığıyla halka duyurulacağını bildirdi.
Gönül Sohbetleri bir işaret
Kültürün konuşulmadığı kentlerde, şehircilik adına da ilerleme sağlanamayacağına inandığını dile getiren Başkan Hakan Tütüncü, her hafta Çarşamba akşamları, musiki nağmeleri eşliğinde farklı konu ve konuklar ile kültür ve tarih konuştuklarını, bunun ise kültürel ve sanatsal etkinliklerle dolu geçmesini planladıkları, 2012 yılı için başlangıç oluşturduğunu söyledi.
İçimdeki uhdeyi Başkan Tütüncü gerçekleştirdi
Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Hasan Subaşı, başkanlık yaptığı dönem içerisinde Kepezde geniş bir alana kurulu park yapmak istediğini ve bu iş için Vakıf Çiftliğini düşündüklerini, ancak gerçekleştiremediğini, içinde uhde olarak kalan bu düşüncesini Başkan Hakan Tütüncünün Kent Ormanıyla hayata geçirdiğini belirterek, tüm Antalyalılar adına Tütüncüye teşekkür etti.
Gönül Sohbetlerine katılan davetliler gecenin geç saatlerine kadar musiki nağmeleri eşliğinde Antalyanın dününü ve bugünü konuştu.