Son Haberler
- Kepezli çocuklar Başkan Kocagöz’le mutlu
- Kıbrıs Anı Evi’nin kapıları ziyaretçilere açıldı
- Süper kızların KKTC provası
- Kepez’de icraat zamanı
- Kırkpınar ve Dirmil pehlivanlarından Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez’de dönüşüm başladı
- Kepezli güreşçiler madalyaları topladı
- Başkan Kocagöz, “Kepez’i beraber yöneteceğiz”
- Kepez’den Emek’in ilk parkına estetik dokunuş
- Başkan Kocagöz personelinin yüzünü güldürdü
Kepezde ayaklar suya değmeyecek
28 Kasım 2011, Pazartesi - 05:27Kepez Belediyesi, aşırı yağışlar sonrası oluşabilecek olası su taşkınlarının önlenmesi amacıyla Güneş Mahallesinde yağmur suyu drenaj çalışması başlattı.
Kepez Belediyesi, ilçenin alt yapı problemlerini plan ve program dâhilinde hızlı bir şekilde çözüyor. İlçede yeni yol açılması, park çalışmaları ve mevcut yolların iyileştirilmesi çalışmaları devam ederken, olası su taşkınlarının önüne geçilmesi amacıyla da alt yapı tedbirleri alınıyor.
Kepez Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, Güneş Mahallesi 651 Sokakta, 320 metre yağmur suyu drenaj çalışması yapıyor. Bu çalışmayla Ömer Buyrukçu Caddesindeki yağmur suyu kanalı, Ay Deresine bağlanılıyor. Bağlantının yapılmasıyla aşırı yağışlar sonucu bölgede yaşanabilecek olası su taşkınlarının önlenmesi amaçlanıyor.
İhtiyaç olan mahallelerde, plan ve program dâhilinde yağmur suyu drenaj çalışmalarının devam edeceği bildirildi.
Kepez Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, ilçede bugüne kadar 3 bin 118 metre yağmur suyu drenaj çalışmasını tamamladı.