Son Haberler
- Kepezli çocuklar Başkan Kocagöz’le mutlu
- Kıbrıs Anı Evi’nin kapıları ziyaretçilere açıldı
- Süper kızların KKTC provası
- Kepez’de icraat zamanı
- Kırkpınar ve Dirmil pehlivanlarından Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez’de dönüşüm başladı
- Kepezli güreşçiler madalyaları topladı
- Başkan Kocagöz, “Kepez’i beraber yöneteceğiz”
- Kepez’den Emek’in ilk parkına estetik dokunuş
- Başkan Kocagöz personelinin yüzünü güldürdü
Tütüncü TRT Haberde 2Byi anlattı
26 Kasım 2011, Cumartesi - 01:11Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Türkiyenin son 30 yıldır, değim yerindeyse kör düğüme dönüşmüş olan, 2B konusu hakkında ki son gelişmeleri, TRT Haberde katıldığı canlı yayında kamuoyuyla paylaştı.
26 Nisan 2011 tarihinde ilçede ki 40 mahalle muhtarıyla birlikte, 2B konusunu görüşmek üzere Ankaraya giden Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Ankarada Çevre ve Orman Bakanı yeni adıyla Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlunu ziyaret etmişti.
Türkiyede orman vasfını yitirmiş araziye sahip bölgelerin belki de en başında gelen Kepezde, görev yapan muhtarlara 2B ile ilgili gelişmeleri birinci ağızdan dinletmek üzere Ankaraya giden Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Bakan Veysel Eroğlunun Hükümet olarak 2B ile ilgili çalışmaların yüzde 90 oranda tamamlandığı yönünde ki açıklaması üzerine, muhtarlarla birlikte Ankaradan büyük bir müjdeyle dönmüş ve bu müjdeyi Antalyalılarla paylaşmıştı.
İşte bundan tam 7 ay sonra Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, bu gün itibariyle gelinen son durumu, TRT Haberde katıldığı canlı yayında kamuoyuyla paylaştı. Antalya Defterdarı Hidayet Mat ile birlikte katıldığı programda Başkan Tütüncü, devletle vatandaşlar arasında ki mülkiyet ihtilafını sağlayacak düzenlemeyle ilgili çalışmaların tamamlandığını ve Bakanlar Kuruluna sunum aşamasına geldiğini söyledi.
2B sorunu çözüm noktasında
TRT Haberde canlı yayında gelen soruları yanıtlayan Başkan Hakan Tütüncü, 2B ile ilgili yürütülen çalışmaların son aşamaya geldiğini belirterek, Senelerdir süren bir problemin çözümü noktasında artık gün saymaktayız. Hükümetimiz Türkiyenin neredeyse son otuz yılına damgasını vurmuş bir 2B probleminin çözümü noktasında son aşamaya geldi. Devletin o dönemlerde ciddi bir konut politikası olmadığından dolayı, köyünden kentinden kopup gelenler, buralarda gecekondu yapıp barınma imkanı arayışı içersinde olmuşlar. Ve otuz yıldan bu yana da tapularının verilmesini beklemekteler. Bu gün ise Ak Parti hükümeti yıllardır içinden çıkılmaz düşüncesiyle bir kenara itilen bu sorunu, çözüm noktasına getirdi.
Başkan Tütüncü, konuşmasını şöyle sürdürdü, 2Bnin en önemli yönünün şu olduğunu düşünüyorum. Devletin vatandaşla barışmasını sağlayacak. Antalyaya baktığım zaman iki farklı Antalya görüyorum. Düzgün yapılaşmanın olduğu şehir ve gecekondu yapılaşmasının olduğu şehir. Yaklaşık otuz yıla dayanan bir mazi ile gecekondular, gecekondu mahalleleri Antalyanın en önemli iskan ve imar problemlerinin başında gelmekte. Şimdi bunlarda 2B yasasıyla birlikte, yerini düzenli yapılaşmaya bırakacak, vatandaşlarımız bu evlerin yerine daha düzgün ve imara uygun evler yapacaklar ve bizde bu düzenli yapılaşmadan ötürü mutluluk duyacağız.
Tapular mülkiyet sahibine verilecek
TOKİnin kentsel dönüşüm projeleri kapsamında, evlerinin yıkılacağından korkan vatandaşlara da rahat olmaları yönünde telkinde bulunan Başkan Hakan Tütüncü, tapuları iptal edilmiş olan vatandaşların, cüzi bir bedeli devletimize ödemek suretiyle, tapularını tekrar alabileceklerini belirtti. BaşkanTütüncü, genel tapulama kaideleri çerçevesinde, vatandaşlarımıza aynı yerlerinden nasıl tapularını verdiysek, diğer mahallelerimizde de aynı şekilde tapuların yer sahiplerine verileceğini söyledi.