Son Haberler
- Kepezli çocuklar Başkan Kocagöz’le mutlu
- Kıbrıs Anı Evi’nin kapıları ziyaretçilere açıldı
- Süper kızların KKTC provası
- Kepez’de icraat zamanı
- Kırkpınar ve Dirmil pehlivanlarından Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez’de dönüşüm başladı
- Kepezli güreşçiler madalyaları topladı
- Başkan Kocagöz, “Kepez’i beraber yöneteceğiz”
- Kepez’den Emek’in ilk parkına estetik dokunuş
- Başkan Kocagöz personelinin yüzünü güldürdü
Öğretmenler günü Kepezde kutlandı
24 Kasım 2011, Perşembe - 21:51Kepez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla Yeni Mahalle Semtevinde kutlama töreni düzenledi. Saygı duruşunun ardından, İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan törende, Öğretmenler Günü, şiirlerle, türkülerle ve tiyatro gösterisiyle coşkulu bir şekilde kutlandı.
Duygusal anların da yaşandığı törene, Kepez Kaymakamı Mehmet Ali Özyiğit, Kepez İlçe Garnizon Komutanı Beşir Acar, Kepez Belediye Başkan vekili Serhat Demir, Kepez İlçe Milli Eğitim Müdürü Osman Şimşek, AK Parti Kepez İlçe Başkanı Bahattin Bayraktar, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.
Atatürk Anadolu Lisesi öğretmenlerinin ve öğrencilerin oluşturduğu koro, seslendirdikleri şarkılarla öğretmenler gününe ayrı bir keyif kattı. İlçe Kaymakamı Mehmet Ali Özyiğit, 24 Kasım 2011 yılında emekli olan öğretmenlere Hizmet Şeref Belgesi verdi.
Kaymakam Özyiğit Öğretmenler, milletin geleceğine suyu yönlendiren bahçıvan gibidir. Öğretmenler, topluma rehberlik, öncülük, önderlik ediyor. Öğrenciyi de toplumu da derenin başında, ark boyunca takip etmezsek her an suyun hırsızları çıkabilir. Bizim bahçıvanımız, sucumuz düzgün. Bizim bahçıvanımız aklı başında, bizim öğretmenlerimiz hem arkın hem de sekinin farkında. Seki düzgün yapılmazsa bilginin bahçeye düzgün akmayacağının da farkında
diye konuştu.
Başkan vekili Serhat Demir, Kepez Belediyesinin düzenlediği, 10. Kepez çocuk gözüyle öğretmen konulu resim yarışmasında dereceye giren ilköğretim 3. sınıflar birincisi Ali Rıza Altuntaş ilköğretim okulundan Sena Aleyna DOĞAN ve ilköğretim 4. sınıflar birincisi Şehit Kahraman Çelikbaş ilköğretim okulundan Habibe PARLAK a ödüllerini verdi.
Kepez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün, 24 Kasım Öğretmenler Gününde, çocuk gözüyle öğretmen konulu kompozisyon yarışmasının ödüllerini veren Başkan vekili Serhat Demir yaptığı konuşmada, Bu gün önemli bir gün, tüm toplumu yetiştiren toplumun gelişmesi için öncülük eden öğretmenlerimizin bu mutlu gününü kutluyoruz. Tabiatıyla bu öğretmenlere vereceğimiz kıymetin bir güne sığdırılması mümkün değil, bu gün bilgi çağına geldiğimiz bir dönemde, bu bilginin sahibi olan, bu bilgiyi insanlarımıza öğreten ve bizleri yetiştiren elleri öpülesi öğretmenlerimizi bir günde anmak mümkün değil, ama en azından 24 kasım, onların ihtiyaçlarını, onların isteklerini duyurmak adına da güzel bir gün, ben tekrar bu vesileyle tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü tebrik ediyorum.