Son Haberler
- Kepezli çocuklar Başkan Kocagöz’le mutlu
- Kıbrıs Anı Evi’nin kapıları ziyaretçilere açıldı
- Süper kızların KKTC provası
- Kepez’de icraat zamanı
- Kırkpınar ve Dirmil pehlivanlarından Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez’de dönüşüm başladı
- Kepezli güreşçiler madalyaları topladı
- Başkan Kocagöz, “Kepez’i beraber yöneteceğiz”
- Kepez’den Emek’in ilk parkına estetik dokunuş
- Başkan Kocagöz personelinin yüzünü güldürdü
AKMEK iş bulma şansını artırıyor
23 Kasım 2011, Çarşamba - 18:46Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, 62 ayrı branşta 4 bine yakın kişiye meslek ve sanat eğitimi veren AKMEKin, verdiği Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika ile iş bulma şansını artırdığını söyledi.
Başkan Hakan Tütüncü, geçtiğimiz günlerde dernek binasında ziyaret ettiği Antalya Konyalılar Derneğinin açtığı meslek kursu öğrencilerini, Kent Ormanında misafir etti. Sohbet toplantısına, Başkan Yardımcısı Mesut Kocagöz, Antalya Konyalılar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Hüseyin Cengiz ve kursiyerler katıldı.
Gönüllere gül bırakmaya talibiz
Tütüncü, kursiyerlerle aralarındaki diyalogu artırmak amacıyla sohbet toplantısında bir araya geldiklerini söyledi. Bu tür buluşmaların birlik, beraberliğe, kardeşlik bağlarının güçlenmesine katkı sağladığına vurgu yapan Başkan Tütüncü, Sizlere her zaman kapılarımız ve gönüllerimiz açık. Beni bir belediye başkanı olarak değil, bir kardeşiniz olarak görmenizi istiyorum. Biz, gönüllere bir gül bırakmaya talibiz. diye konuştu.
AKMEK 4 bin kişiye eğitim veriyor
Antalya Kepez Meslek Eğitim Kursları( AKMEK) ile ilgili misafirlerine bilgi veren Başkan Tütüncü, AKMEKte, 62 ayrı branşta 5 kurs merkezinde 4 bine yakın kursiyerin, meslek ve sanat eğitimi aldığını belirtti. AKMEKteki kursiyerlerin ağırlıklı olarak ev kadınlarından oluştuğunun altını çizen Kepez Belediye Başkanı Tütüncü, konuşmasında şunları kaydetti: Kimisi hobi edinmek, bazıları da aile ekonomisine katkı sağlamak amacıyla AKMEKe geliyor. Eğitimlerini tamamlamalarının ardından aldıkları Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika ile kursiyerler ara eleman oluyor. Bu sertifika da AKMEKe katılan kursiyerlerin iş bulma şansını artırıyor.
Tütüncüye nazarlık hediye ettiler
Başkan Tütüncü, sanat ve meslek kurslarına katılanların, ürettikleri ürünleri satabilecekleri bir el emeği satış yeri oluşturulmasıyla ilgili çalışma yaptıklarını da bildirdi.
Kursiyerler de Tütüncüye, nazar değmesin dileği ile yaptıkları bir nazarlığı hediye ettiler.
Antalya Konyalılar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Hüseyin Cengiz de, derneğe olan ilgisinden ve alakasından dolayı Başkan Hakan Tütüncüye teşekkür etti.