Son Haberler
- Kepezli çocuklar Başkan Kocagöz’le mutlu
- Kıbrıs Anı Evi’nin kapıları ziyaretçilere açıldı
- Süper kızların KKTC provası
- Kepez’de icraat zamanı
- Kırkpınar ve Dirmil pehlivanlarından Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez’de dönüşüm başladı
- Kepezli güreşçiler madalyaları topladı
- Başkan Kocagöz, “Kepez’i beraber yöneteceğiz”
- Kepez’den Emek’in ilk parkına estetik dokunuş
- Başkan Kocagöz personelinin yüzünü güldürdü
Kepez den sema gösterisi
21 Kasım 2011, Pazartesi - 05:20Kepez Belediyesi, Hz. Mevlana nın ölümünün 738. yıldönümü nedeniyle 14 Aralık Çarşamba günü Sema gösterisi düzenleyecek.
Mevlana ölüm gününe düğün günü veya gelin gecesi manasına gelen Şeb-i Aruz diyordu ve dostlarına ölümünün ardından ah-ah, vah-vah edip ağlamayın diyerek vasiyet ediyordu. İşte Hz Mevlananın bu vasiyeti 738 yıldır Şeb-i Aruz ile bir bayram havasında kutlanıyor.
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, 9-17 Aralık günleri arası başta Konya olmak üzere Türkiyenin bir çok bölgesinde büyük bir coşkuyla gerçekleştirilen Şeb-i Aruz etkinliklerini bu yıl Konyalılar Derneği ile birlikte Kepezde de düzenlemek istediklerini söyledi.
Başkan Hakan Tütüncü, bir ibadet biçimi olan Sema gösterilerinin, günümüzde animatörler tarafından bir eğlenceye dönüştürüldüğünü, bundan da büyük üzüntü duyduklarını belirterek, 14 Aralık Çarşamba günü Kepez Spor Salonunda düzenleyecekleri Şeb-i Aruz programı ile tüm Antalyalılara,Sema gösterilerinin orijinal biçimini izletmek istediklerini söyledi.
Anadolu Selçukluların tüm izlerinin görüldüğü Antalyada bir geleneği de gün yüzüne çıkarmayı düşlediklerini dile getiren Başkan Tütüncü, 4 selamdan oluşan ve yaklaşık 1,5 saat süren Sema gösterisine tüm Antalyalıları beklediklerini söyledi.
Konyalılar Dernek Başkanı Hasan Hüseyin Cengiz , Kepez Belediyesi ile ortaklaşa düzenleyecek oldukları Şeb-i Aruz programının Antalyada orijinal şekli ile icra edileceğini belirterek, etkinliklerin bir hafta boyunca süreceğini söyledi.