Son Haberler
- Kepezli çocuklar Başkan Kocagöz’le mutlu
- Kıbrıs Anı Evi’nin kapıları ziyaretçilere açıldı
- Süper kızların KKTC provası
- Kepez’de icraat zamanı
- Kırkpınar ve Dirmil pehlivanlarından Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez’de dönüşüm başladı
- Kepezli güreşçiler madalyaları topladı
- Başkan Kocagöz, “Kepez’i beraber yöneteceğiz”
- Kepez’den Emek’in ilk parkına estetik dokunuş
- Başkan Kocagöz personelinin yüzünü güldürdü
Gönül dostları Kepezde buluştu
21 Kasım 2011, Pazartesi - 21:13Kepez Belediyesi, düzenlediği kültürel ve sanatsal etkinliklere, Şiir, Sanat ve Kültür Şöleni ile bir yenisini daha ekledi.
Kepez Belediyesi, yol açmanın, asfalt dökmenin yada kaldırım ve park bahçe yapmanın ötesinde, kültürel etkinliklere de büyük önem veriyor. Kepez Belediyesi tarafından düzenlenen, Şiir, Sanat ve Kültür Şöleni Kepez Belediyesi Nikah Salonunda büyük bir coşkuyla gerçekleştirildi. Ak Parti Antalya Milletvekilleri Hüseyin Samani ve Gökçen Enç, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Ak Parti İl Başkanı Mustafa Köse, Ak Parti Kepez İlçe Başkanı Bahattin Bayraktar, Kepez Belediyesi Başkan Yardımcısı Mesut Kocagöz ve çok sayıda davetlinin katıldığı etkinlik, büyük bir coşkuyla kutlandı.
Türk Halk Müziği ve Türk Sanat Müziğinin eşsiz yorumcularından Engin Çır ve Tuncay Yalının seslendirdiği türkü ve şarkılarla başlayan Şiir Sanat ve Kültür Şöleni, Doç. Dr. Cemile Arifin piyano resitali ile devam etti. Aşık Kazanoğlu ve Aşık Mahmut Karataşın da atışmasıyla renklenen gecede, Başkan Hakan Tütüncü, Nurullah Gençten Hayal Limanında Demirleyen Yelkeniyle adlı şiiri okudu.
Başkan Tütüncü, Kepez Belediyesi olarak ilçenin şehirleşmesi yolunda atılması gereken adımları tek tek attıklarını ve bununla birlikte kültür ve sanat etkinliklere de hız kesmeden devam ettiklerini söyledi.
Bu yıl ilkini düzenledikleri Şiir, Sanat ve Kültür Şöleni ile amaçlarının, farklı sanat dallarının bir ortamda buluşmasını sağlamak olduğunu dile getiren Başkan Tütüncü, bu şölen ile Türk Halk Müziğinden Türk Sanat Müziğine, piyano resitalinden, şiir dinletisi ve aşıkların atışmasına kadar pek çok zenginliği bir arada buluşturduklarını kaydetti.
Davetlilerin büyük bir ilgiyle izlediği ve zaman zaman seslendirilen şarkılara eşlik ettiği Şiir, Sanat ve Kültür Şöleni, bağlama virtüözü Muzaffer Özdemirin Türk Halk Müziği konseri ile son buldu.