Son Haberler
- Kepezli çocuklar Başkan Kocagöz’le mutlu
- Kıbrıs Anı Evi’nin kapıları ziyaretçilere açıldı
- Süper kızların KKTC provası
- Kepez’de icraat zamanı
- Kırkpınar ve Dirmil pehlivanlarından Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez’de dönüşüm başladı
- Kepezli güreşçiler madalyaları topladı
- Başkan Kocagöz, “Kepez’i beraber yöneteceğiz”
- Kepez’den Emek’in ilk parkına estetik dokunuş
- Başkan Kocagöz personelinin yüzünü güldürdü
Kepezden şehit ailelerine yeni hizmet binası
21 Kasım 2011, Pazartesi - 17:47Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Antalya Şehit Aileleri ve Gazileri Derneğine, şehitlere ve şehit ailelerine yaraşır bir hizmet binası yaptıklarını söyledi.
Kepez Belediyesi, tarih ve şehit temalı bir proje ile yenilediği Sakarya Bulvarındaki Şehitler Parkı içerisinde bulunan Antalya Şehit Aileleri ve Gazileri Derneğinin binasını da yeniden inşa etti. Fiziki şartları iyi olmayan ve ihtiyaçları karşılamayan mevcut binanın yerine, daha ferah ve modern bir bina yapıldı. Yapımı tamamlanan bina derneğin kullanımına tahsis edildi.
Antalyanın ilk şehit temalı parkı
Başkan Hakan Tütüncü de binadaki yapısal eksikleri tespit edip, tamamlamamak amacıyla Antalya Şehit Aileleri ve Gazileri Derneğini, yeni yerinde ziyaret etti. Antalyanın ilk şehit temalı parkı haline getirdikleri Şehitler Parkının, yapımının bitme aşamasına geldiğini anımsatan Tütüncü, mobilyaları yerleştirilen, peyzajı tamamlanan parkın, tarih ve şehit temalı sanatsal eserlerinin yapımının ise devam ettiğini bildirdi.
Şehit ailelerimiz en iyi hizmeti hak ediyor
Derneğin, parkın içerisindeki eski binasının, ihtiyaçları karşılayamadığının altını çizen Tütüncü, Şehitlerimiz, şehit ailelerimiz ve gazilerimiz, en güzeline ve en iyisine layıktır anlayışı ile dernek binasını yeniledik. Şehit ailelerimizi ve gazilerimizi, daha ferah ve modern bir ortama kavuşturduk. Dernek binasını, şehitlerimize ve şehit ailelerimize yaraşır hale getirdik. diye konuştu.
Ben de aileden biriyim
Kepez Belediye Başkanı Tütüncü, her zaman şehit ailelerinin ve gazilerin yanında olduğuna işaret ederek, sözlerini şöyle sürdürdü: Ruhumuz ve gönlümüz, şehit ailelerimizle birliktedir. Ben de aileden biriyim. Ailenin bir ferdi olarak da üzerimize düşeni yapıyoruz. Biz, gönül köşkünüzde bizi iyi bir yere oturtmanıza talibiz.
Tütüncü, güzel bir törenle hizmete açacakları dernek binasına, şehitlere yaraşır güzellikte bir Türk bayrağı da dikeceklerini ifade etti.
Tütüncüyü evladımız olarak görüyoruz
Antalya Şehit Aileleri ve Gazileri Derneği Başkanı Dr. Cengiz Nizam da, yeni hizmet binası hizmetinden ve şehitlere, şehit ailelerine ilgi ve alakasından dolayı teşekkür etti.
Yeni hizmet binasının yapımından duydukları memnuniyeti dile getiren şehit aileleri de, Sayın Tütüncüden Allah razı olsun. Her zaman yanımızda olan Başkanımızı, ikinci bir evladımız olarak bağrımıza basıyoruz. Bizlere gösterdiği ilgi ve alakadan dolayı da kendisine teşekkür ederiz. ifadesini kullandılar.
Ziyarette Kepez Belediye Başkan Yardımcısı Osman Yılmaz da hazır bulundu.
200 m2 alandan oluşan yeni dernek binasında, 75 m2 teras, toplanma yeri, idari ofis ve lavabo yer alıyor.