Son Haberler
- Kepezli çocuklar Başkan Kocagöz’le mutlu
- Kıbrıs Anı Evi’nin kapıları ziyaretçilere açıldı
- Süper kızların KKTC provası
- Kepez’de icraat zamanı
- Kırkpınar ve Dirmil pehlivanlarından Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez’de dönüşüm başladı
- Kepezli güreşçiler madalyaları topladı
- Başkan Kocagöz, “Kepez’i beraber yöneteceğiz”
- Kepez’den Emek’in ilk parkına estetik dokunuş
- Başkan Kocagöz personelinin yüzünü güldürdü
Kepez Gaziyi Antalyanın vitrini yapıyor
18 Kasım 2011, Cuma - 20:26Kepez Belediyesi, Gazi Bulvarının, görsel kirliliğin yaşandığı Düdenbaşı Kavşağı ile Demokrasi Kavşağı arasındaki bölümünü, ışıklı, su oyunlu su havuzlarının, peyzaj çalışmasının yer aldığı proje çalışmasıyla Antalyaya yaraşır hale getiriyor.
Kepez Belediyesi, turizm merkezleri arasındaki ulaşımı sağlayan ve Antalyaya gelen binlerce kişinin kullandığı Gazi Bulvarının yetki alanındaki bölümünün tamamını güzelleştiriyor. Kepez Belediyesi, bulvarın, Çallı Kavşağı ile Düdenbaşı Kavşağı arasındaki 2 kilometrelik kısmını, peyzaj, kaldırım, yol ve asfalt çalışmasıyla Antalyaya yaraşır hale getirmişti. Şimdi de bulvarın, Düdenbaşı Kavşağı ile Demokrasi Kavşağı arasındaki 80 bin metrekarelik kısmına modern bir kimlik kazandırılıyor.
İhale yöntemi ile yapılan bulvar düzenlemesinin ikinci kısmının yapımına, yer teslimi sözleşmesinin imzalanmasının ardından, geçtiğimiz günlerde başlanılmıştı. Bulvarın, Toptancı Hal Kavşağında yer alacak olan, su ve ışık oyunlarının bulunduğu iki adet havuzun inşaatı tamamlanma aşamasına geldi. Düdenbaşı Kavşağından itibaren de basketbol sahası, parke kaldırımı ve bordür taşı döşenmesi gibi yapısalların inşaatı da hızlı bir şekilde sürüyor.
Bitki ve çiçek bahçelerinin, su, ışık oyunlu su havuzlarının yer aldığı proje çalışmasıyla bulvarın, Antalyanın turizm kenti imajına yaraşır hale getirilmesi ve bulvar üzerindeki görsel kirliliğin ortadan kaldırılması amaçlanıyor.
Kaldırım, yürüyüş parkuru ve peyzaj çalışmasının yapılacağı bulvarın, Teomanpaşa, Düdenbaşı ve Göksu mahallelerinin olduğu bölümlerine ise, açık hava spor aletleri ve çocuk oyun grupları konulacak. Bulvar üzerinde iki adet basketbol sahası da inşa edilecek. Projenin uygulanacağı 80 bin metrekarelik alanda, üstü kapalı oturma alanları oluşturulacak.
Yine bulvar boyunca 80 bin metrekarelik alana, oya ağacı ve turunçgil fidanları dikilecek.
Projenin 2012 Mayıs ayında bitirilmesi planlanıyor
Gazi Bulvarını güzelleştirme projesinin ilk etabı, Düden Kavşağı ile Çallı Kavşağı arasındaki yaklaşık 2 kilometrelik alanda gerçekleştirildi. Bu bölümde, trafiği rahatlatmak ve çevredeki binalara ulaşımı sağlamak amacıyla, iki yönlü yol, cep otoparkı, refüj, iş merkezlerinin önüne kaldırım ve yeşillendirme çalışmaları yapıldı. Çalışma çerçevesinde 6 bin 700 metre bordür taşı döşendi, iki yönlü yola sıcak asfalt döküldü ve refüje Antalyanın simgesi olan turunçgil fidanları dikildi. Çevre yolu yeşil kuşak projesi çerçevesinde, bulvarın kuzeyindeki eskiyen, hizmet veremez hale gelen parklar da, tadilat çalışması ile yeniden düzenlendi.