Son Haberler
- Kepezli çocuklar Başkan Kocagöz’le mutlu
- Kıbrıs Anı Evi’nin kapıları ziyaretçilere açıldı
- Süper kızların KKTC provası
- Kepez’de icraat zamanı
- Kırkpınar ve Dirmil pehlivanlarından Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez’de dönüşüm başladı
- Kepezli güreşçiler madalyaları topladı
- Başkan Kocagöz, “Kepez’i beraber yöneteceğiz”
- Kepez’den Emek’in ilk parkına estetik dokunuş
- Başkan Kocagöz personelinin yüzünü güldürdü
Çankayaya güvenli yol hizmeti
16 Kasım 2011, Çarşamba - 17:04Kepez Belediyesi, Çankaya Mahallesinde Barış Manço Bulvarı ile Masa Dağının doğu yakası arasındaki mevcut 5 metrelik yolu, başlattığı genişletme çalışmasıyla 20 metrelik bir yol haline getiriyor.
Kepez Belediyesi, yollarının tamamına sıcak asfalt döktüğü, Antalyanın ilk seyir terasını kazandırdığı ve modern siteleriyle ilçenin en düzgün yerleşim yerlerinden biri olan Çankaya Mahallesinin, alt yapı problemlerini hızlı bir şekilde çözüyor.
Antalya kent merkezinin kuş bakışı izlenebildiği Masa Dağı bölgesindeki mahallenin yolları konforlu hale getiriliyor.
5 metrelik yol genişletiliyor
Fen İşleri Müdürlüğü, geçtiğimiz aylarda, Masa Dağının güneyindeki siteler ile Hacı Ali Uyaroğlu Camii arasında 800 metrelik yeni bir yol açmıştı.
Şimdi de Barış Manço Bulvarı ile Masa Dağının doğu yakası arasında ulaşımı sağlayan ancak dar olduğu için ihtiyacı karşılayamayan mevcut 5 metre enindeki yol genişletiliyor.
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü de, hizmet tanıtım gezisinde muhtarlara yolun genişletileceğini açıklamıştı.
Yol konforlu ve güvenli hale geliyor
Fen İşleri Müdürlüğü,1 kepçe, 1 dozer, 4 kazıyıcı ve yükleyici ile 4 kamyondan oluşan iş makineleriyle 600 metre uzunluğundaki yolda, genişletme çalışmalarını başlattı.
Yapılan çalışma ile yol 20 metreye genişletilerek, mahalle sakinlerine daha konforlu ve güvenli yol hizmeti sunulması amaçlanıyor.
Başkan Tütüncü de, plan ve program içerisinde mahallelerin alt yapı problemlerini hızlı bir şekilde çözdüklerini söyledi.
Çankayayı ismine yaraşır hale getiriyoruz
Çankaya Mahallesinde ciddi bir yol çalışması yaptıklarını belirten Tütüncü, sözlerini şöyle sürdürdü: 2010da, mahalle ile Duacı Köyü arasında yeni bir yol açmıştık. Geçtiğimiz aylarda ise Hacı Ali Uyaroğlu Camii ile siteler arasında 800 metrelik yeni bir yolu açarak vatandaşlarımızın hizmetine sunduk.
Şimdi de Barış Manço Bulvarı ile mahallenin doğu yakası arasında ulaşımı sağlayan, dar olduğu için güvenli olmayan mevcut yolu genişletiyoruz. Yolumuz, Kepeze hayırlı olsun. Yaptığımız hizmetlerle Çankaya Mahallesini ismine yaraşır bir güzelliğe kavuşturuyoruz.
Kepez Belediyesi, Çankaya Mahallesinde bugüne kadar, 3 bin 825 metre sathi kaplama asfalt, 12 bin 730 metre sıcak asfalt ile 800 metre yeni yol açma çalışmalarını gerçekleştirdi.