Son Haberler
- Kepezli çocuklar Başkan Kocagöz’le mutlu
- Kıbrıs Anı Evi’nin kapıları ziyaretçilere açıldı
- Süper kızların KKTC provası
- Kepez’de icraat zamanı
- Kırkpınar ve Dirmil pehlivanlarından Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez’de dönüşüm başladı
- Kepezli güreşçiler madalyaları topladı
- Başkan Kocagöz, “Kepez’i beraber yöneteceğiz”
- Kepez’den Emek’in ilk parkına estetik dokunuş
- Başkan Kocagöz personelinin yüzünü güldürdü
Kepezli çocuklara ücretsiz tiyatro oyunu
16 Kasım 2011, Çarşamba - 16:59Başkan Hakan Tütüncü, Kepez Belediyesi Tiyatrosu (KBT)nun, bu sezon ücretsiz çocuk oyunu sahneleyeceğini açıkladı.
Kepez Belediyesi, yapılan çalışmaları yerinde görmeleri ve yaşadıkları şehrin yerel yönetimini tanımaları amacıyla Duraliler İlköğretim Okulundan 35 öğrenciyi, belediye binasında misafir etti.
Kepez Belediye Başkan Hakan Tütüncü, meclis toplantı salonunda sohbet ettiği öğrencilere, kamu kurum ve kuruluşlarının çalışmaları ile belediye başkanının, meclisin ve encümenin görevleri hakkında bilgi verdi.
Her hafta, dört okulu Kepez Belediyesine davet ettiklerini söyleyen Başkan Tütüncü, Bu davet ile öğrencilerimiz, yaşadıkları şehrin kimler tarafından nasıl yönetildiğini, halka nasıl hizmet verildiğini görme şansı buluyorlar. diye konuştu.
Bir öğrencinin, çocuklara yönelik ücretsiz etkinlikleriniz var mı, sorusu üzerine Tütüncü, şunları söyledi: Çocuklarımız için, önceki dönemlerde sadece yaz aylarında açılan yaz spor okullarını, kış döneminde de yapmaya başladık. Yılın 12 ayı, 10 ayrı branşta binlerce çocuğumuza, modern tesislerde ücretsiz spor yapma imkânı sunuyoruz. Öğrencilere, tiyatro müjdesini de veren Başkan Tütüncü, KBTnin, bu sezon ücretsiz çocuk oyunu sahneleyeceğini belirtti.
Tütüncü, öğrencilerden, derslerine çok iyi çalışmalarını, sosyal hayatın içerisinde aktif olmalarını, öğretmenlerinin, ailelerinin yönlendirmelerine dikkat etmelerini ve okuma alışkanlığı kazanmak için de çok kitap okumalarını istedi.
Öğrenciler de davetinden ve eğitime verdiği desteklerden dolayı teşekkür ettikleri Tütüncüye çiçek takdim ettiler.
Ziyarette Duraliler İlköğretim Okulu Müdürü Ayten Yazar Gence de hazır bulundu.