Son Haberler
- Kepezli çocuklar Başkan Kocagöz’le mutlu
- Kıbrıs Anı Evi’nin kapıları ziyaretçilere açıldı
- Süper kızların KKTC provası
- Kepez’de icraat zamanı
- Kırkpınar ve Dirmil pehlivanlarından Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez’de dönüşüm başladı
- Kepezli güreşçiler madalyaları topladı
- Başkan Kocagöz, “Kepez’i beraber yöneteceğiz”
- Kepez’den Emek’in ilk parkına estetik dokunuş
- Başkan Kocagöz personelinin yüzünü güldürdü
İyi bir belediye başkanı nasıl olmalı?
14 Kasım 2011, Pazartesi - 17:57Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Bir belediye başkanı nasıl olmalı? sorusuna, Hem hizmet yapmalı hem de halkıyla bütünleşmeli. cevabını verdi.
Başkan Hakan Tütüncü, Şehit Kahraman Çelikbaş İlköğretim Okulunun, 5A, 5B ve 5C sınıfından 35 öğrenciye, kamu kurum ve kuruluşlarının işleyişiyle ilgili ders verdi. Öğrencilere, meclis toplantı salonunda seslenen Tütüncü, başkanın, yerel yönetimlerin, meclisin ve encümenin görevlerini anlattı; soruları cevaplandırdı.
Tütüncü, bir öğrencinin, düğünlerde sizi görmemizin sebebi nedir, sorusuna ise şu cevabı verdi: Halkımızın mutluluğunu, acılarını paylaşmak bizim için çok önemli. Belediyecilik de yol yapmak önemlidir ama gönül yollarını, sevgi ve kardeşlik yollarını yapamıyorsanız yaptığınız yollar pek işe yaramaz.
Başkan Tütüncü, bir başka öğrencinin, belediye başkanı nasıl olmalıdır, sorusu üzerine de şunları söyledi: Belediye başkanı çok çalışkan olmalıdır. Bunun yanında hem hizmet üretmeli hem de halkıyla bütünleşmelidir. Halkının iyi gününde, kötü gününde, üzüntüsünde, sevincinde her zaman yanında olmalıdır. İyi bir belediye başkanı, hem hizmet yapmalı hem de gönül kazanmalıdır.
İlçedeki okulları, belediyede misafir etmelerinin, öğrencilere, eğiteme verdikleri önemin bir göstergesi olduğunun altını çizen Kepez Belediye Başkanı Tütüncü, öğrencilere şu şekilde seslendi: Sizleri çok seviyoruz. Öğrencilik yıllarımızda bize ilgi ve alaka gösteren yerel yöneticiler yoktu. Şimdi bize sunulmayan ilgi ve alakayı sizlere sunuyoruz. Sizlere düşen görev de derslerinize çok çalışmak, öğretmenlerinizin verdiği ödevlere dikkat etmeniz ve ailelerinizin tavsiyelerine uymanızdır.
Büyük Atatürk, Gelecek, çalışkan olanlarındır. diyor. Atatürkü anmak, anlamak, onun sözlerindeki güzelliklere sahip çıkmakla olur. Gelecek çalışkan olanlarınsa, biz de çok çalışkan olalım ki geleceğe sahip olalım.
Öğrenciler de okullara verdiği destekten ve kendilerine gösterdiği sıcak ilgiden dolayı Tütüncüye teşekkür ettiler.
Öğrenciler, belediyedeki müdürlükleri gezerek, yapılan çalışmalar hakkında da bilgi aldılar.