Son Haberler
- Kepezli çocuklar Başkan Kocagöz’le mutlu
- Kıbrıs Anı Evi’nin kapıları ziyaretçilere açıldı
- Süper kızların KKTC provası
- Kepez’de icraat zamanı
- Kırkpınar ve Dirmil pehlivanlarından Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez’de dönüşüm başladı
- Kepezli güreşçiler madalyaları topladı
- Başkan Kocagöz, “Kepez’i beraber yöneteceğiz”
- Kepez’den Emek’in ilk parkına estetik dokunuş
- Başkan Kocagöz personelinin yüzünü güldürdü
Duraliler ve Aşağıkaraman sanayiye artık daha yakın
12 Kasım 2011, Cumartesi - 20:14Kırkgöz su kaynağından dökülen, Duraliler ve Aşağıkaraman Köylerini, Avni Tolunay Mahallesiyle ayıran ırmak içerisine beton bakslar yerleştiren Kepez Belediyesi, köyün Yeni Sanayi Sitesine ulaşım yolunu da 5 kilometre kısaltmış oldu.
2ye 2 ölçülerinde 10 tane baks ile sorun çözüldü.
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, ilçede şehircilik adına atılacak tüm adımları bir bir gerçekleştirdiklerini belirterek, milyon liralık projeler yanında, yeni yollar açtıklarını, köprüler yaptıklarını, kaldırım ve park bahçe çalışmaları ile halkın rahat nefes alabileceği alanlar yarattıklarını söyledi. Duraliler ve Aşağıkaraman Köy sakinlerinin yıllardır Yeni Sanayi Sitesine ulaşmak için Avni Tolunay Mahallesi ile köyleri bir birinden ayıran ırmağın etrafından dolaşmak zorunda kaldığını dile getiren Başkan Hakan Tütüncü, bu ırmak içerisine 2ye 2 ölçülerinde 10 tane beton baks yerleştirerek bu sorunuda çözmüş olduklarını söyledi.
Duraliler ve Aşağıkaraman artık 5 km daha yakın.
Kepez Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerince yürütülen çalışmaların, birkaç gün içinde tamamlanacağını dile getiren Başkan Hakan Tütüncü, yerleştirilen beton bakslar ile Duraliler ve Aşağıkaraman Köyleriyle Sanayi Sitesi arasında ki mesafeyi 5 km daha kısaltmış olacaklarını söyledi. Bu köylerde yaşayan vatandaşların Yeni Sanayiye gidebilmek için en yakın köprüye kadar ırmağın etrafından dolaşmaları gerektiğini dile getiren Başkan Tütüncü, Efeler Halı Saha Tesisi mevkiinde ırmak içersine yerleştirilen beton bakslar ile bu sorunu çözdüklerini ve sanayiye ulaşma mesafesini 5 km daha kısalttıklarını kaydetti.
Bağlantı yolu açıldı.
Duraliler ve Aşağıkaraman Köyleriyle ile Avni Tolunay mahallesi bağlantı yolununda açıldığını ifade eden Tütüncü, şu an için stabilize olan bu yolun önümüzdeki günlerde asfalt çalışmasını da yapacaklarını müjdeledi.
![](\"/uploads/oldnews/blr11.jpg\")
![](\"/uploads/oldnews/haberler/blr12.jpg\")
![](\"/uploads/oldnews/haberler/blr13.jpg\")