Son Haberler
- Kepezli çocuklar Başkan Kocagöz’le mutlu
- Kıbrıs Anı Evi’nin kapıları ziyaretçilere açıldı
- Süper kızların KKTC provası
- Kepez’de icraat zamanı
- Kırkpınar ve Dirmil pehlivanlarından Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez’de dönüşüm başladı
- Kepezli güreşçiler madalyaları topladı
- Başkan Kocagöz, “Kepez’i beraber yöneteceğiz”
- Kepez’den Emek’in ilk parkına estetik dokunuş
- Başkan Kocagöz personelinin yüzünü güldürdü
Vanlı diyaliz hastaları Kepezin konuğu
11 Kasım 2011, Cuma - 18:45Kepez Belediyesi, Antalyaya böbrek nakli için gelen, ancak yaşanan depremde diyaliz ünitesinin hasar görmesi sonucu memleketlerine gidemeyen Vanlı 10 diyaliz hastasını, aileleriyle birlikte, hasta yakınları konuk evinde misafir etti.
Kepez Belediyesinin, Antalyaya tedavi olmaya gelen ancak maddi durumlarının iyi olmamasından dolayı hastane bahçesinde kalmak zorunda kalan hasta ve yakınları için Kültür Mahallesinde yaptığı 32 yataklı konuk evi, Vanlı depremzedeleri ağırladı.
Antalyaya böbrek nakli için gelen Vanlı 10 diyaliz hastası, depremde Van Eğitim ve Araştırma Hastanesinin diyaliz ünitesinin hasar görmesi nedeniyle memleketlerine gidememişti.
Kepez Belediyesi de, Vana gidemeyen diyaliz hastalarını ve ailelerini 15 gün boyunca hasta yakınları konuk evinde misafir etti.
Kurban Bayramının ikinci günü, 6 diyaliz hastası aileleri ile birlikte Vana dönerken, 4 diyaliz hastası ve yakınları ise konuk evinde kalmaya devam ediyor.
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü de, konuk evinde kalan Vanlı 4 diyaliz hastasını Kurban Bayramının 4. günü ziyaret etti. Tütüncü, geçmiş olsun dileklerini ilettiği hastaların ve ailelerinin bayramını kutladı.
Depremin yaralarının sarılması için bölgeye 3 tır insanı yardım malzemesi gönderdiklerini, kan bağışı kampanyası düzenlediklerini belirten Tütüncü, deprem dolayısıyla memleketlerine gidemeyen Vanlı diyaliz hastalarını, konuk evinde ağırlamaktan mutluluk duyduklarını belirtti.
Birlik ve beraberlik içerisinde her türlü problemin çözüleceğinin altını çizen Başkan Tütüncü, Sizler gibi yardım elinin uzatılmasını bekleyen hastalarımız ve aileleri için hasta yakınları konuk evini açtık. Burada, Antalyaya tedavi olmaya gelen ancak kalacak yeri olmayan hasta ve aileleri için, beş yıldızlı otel kalitesinde ücretsiz konaklama hizmeti sunuyoruz. İnşallah sizler de en kısa zamanda sağlığınıza kavuşursunuz. Kapımız ve gönlümüz her zaman sizlere açık. diye konuştu.
Hasta ve yakınları da, konuk evi hizmetinden çok memnun kaldıklarını belirterek, bu hizmetinden ve ilgisinden dolayı da Tütüncüye teşekkür ettiler.
Kepez Belediyesinin ücretsiz bir hizmeti olan hasta yakınları konuk evinde, bugüne kadar 300 hasta ve aileleri misafir edildi.