Son Haberler
- Kepezli çocuklar Başkan Kocagöz’le mutlu
- Kıbrıs Anı Evi’nin kapıları ziyaretçilere açıldı
- Süper kızların KKTC provası
- Kepez’de icraat zamanı
- Kırkpınar ve Dirmil pehlivanlarından Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez’de dönüşüm başladı
- Kepezli güreşçiler madalyaları topladı
- Başkan Kocagöz, “Kepez’i beraber yöneteceğiz”
- Kepez’den Emek’in ilk parkına estetik dokunuş
- Başkan Kocagöz personelinin yüzünü güldürdü
AKMEKten el emeği göz nuru Atatürk sergisi
11 Kasım 2011, Cuma - 17:44Antalya Kepez Meslek Eğitim Kursları (AKMEK)nın öğrencileri, Atatürkü, ölümünün 73. yılında yaptıkları el emeği, göz nuru eserlerle andılar.
Kepez Belediyesinin ücretsiz bir eğitim hizmeti olan AKMEK, Gazi Mustafa Kemal Atatürkün, aramızdan ayrılışının 73. yılı dolayısıyla resim sergisi düzenledi.
Sergide AKMEKin el sanatları, takı, nakış, resim, kumaş boyama ve aşçılık bölümü kursiyerlerinin yaptığı Atatürk ve Türk bayrağı çalışmaları yer alıyor.
Sergide, pirinçten yapılan Türk bayrağı ile pasta hamuru ve strafordan üretilen Anıtkabir gibi eserler dikkat çekiyor.
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü de, AKMEKin Sakarya Parkı içerisindeki merkez binasındaki Atatürk temalı sergiyi gezdi. Kursiyerleri, başarılı çalışmalarından dolayı kutlayan Tütüncü, düzenlenen bu sergiyle büyük Atatürkü, minnetle, saygıyla ve özlemle andıklarını söyledi.
Kursiyerle sohbet eden Tütüncü, AKMEKin Kepezlilere, meslek ve sanat öğretmenin yanı sıra, sergi gibi etkinliklerle de sosyal ortam oluşturduğunu belirtti.
Başkan Tütüncü, AKMEKin aynı zamanda kurslara katılan ev hanımlarına, öğrendikleri meslek ve sanat ile, ev ekonomisine katkı sağlayabilecek bir iş imkânı sunduğunu dile getirdi.
Açacakları yeni şubelerle AKMEK hizmet kervanını büyüteceklerinin altını çizen Kepez Belediye Başkanı Tütüncü, Zafer Mahallesinde El Emeği Parkında 5 derslikli bir AKMEK şubesi açıyoruz. Nüfusun yoğun olduğu o bölgede halkımıza farklı bir sosyal ortam oluşturacağız.dedi.
Kursiyerlerden, Buradaki güzellikleri, mahallelerinizde büyütünüz. isteğinde bulunan Tütüncü, AKMEK kurslarından daha fazla vatandaşımızın yararlanmasını istiyoruz. Halk Eğitim Merkezi kadar ciddi bir bütçe ile bu hizmeti veriyoruz. Buradaki güzelliklerin daha çok insan tarafından paylaşılmasında büyük yarar görüyorum. diye konuştu.
Kursiyerler de, AKMEK ile hem meslek ve sanat öğrendiklerini hem de bir aile ortamı içerisinde birçok sosyal ve kültürel etkinliği yaptıklarını ifade ederek, Tütüncüye bu hizmetinden dolayı teşekkür ettiler.