Son Haberler
- Kepezli çocuklar Başkan Kocagöz’le mutlu
- Kıbrıs Anı Evi’nin kapıları ziyaretçilere açıldı
- Süper kızların KKTC provası
- Kepez’de icraat zamanı
- Kırkpınar ve Dirmil pehlivanlarından Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez’de dönüşüm başladı
- Kepezli güreşçiler madalyaları topladı
- Başkan Kocagöz, “Kepez’i beraber yöneteceğiz”
- Kepez’den Emek’in ilk parkına estetik dokunuş
- Başkan Kocagöz personelinin yüzünü güldürdü
Kepezli gençler Atatürkü minnetle andılar
10 Kasım 2011, Perşembe - 21:37Kepezli gençler, sahneledikleri, Yüzyılın Işığı gösterisiyle Cumhuriyeti kendilerine emanet eden Atatürkü, ölümünün 73. yıldönümünde minnetle ve özlemle andılar.
Milli Mücadelenin lideri, Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu, Gazi Mustafa Kemal Atatürkün, aramızdan ayrılışının 73. yıldönümü dolayısıyla Kepez Kaymakamlığı önünde anma töreni düzenlendi.
Törene Kepez Kaymakam Mehmet Ali Özyiğit, Kepez İlçe Garnizon Komutanı Yüzbaşı Vahittin Kalay, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM)nde grubu bulunan partilerin ilçe başkanları, ilçe kamu kurum ve kuruluşlarının müdürleri ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.
Törende Kaymakam Özyiğit, Başkan Tütüncü, İlçe Garnizon Komutanı Kalay ve siyasi partilerin ilçe başkanları, Atatürk büstüne çelenk sundu.
Çelenk sunumunun ardından Ulu Önderin, ebediyete intikal ettiği 9.05te sirenlerin çalmasıyla birlikte ilçe protokolü ve beraberindekiler, Atatürkün manevi huzurunda 2 dakikalık saygı duruşunda bulundu. Saygı duruşun ardından İstiklal Marşının okunması ve göndere çekilen bayrağın yarıya indirilmesiyle çelenk sunma töreni sona erdi.
Daha sonra Kepez Teknik ve Endüstri Meslek Lisesinin, Yeni Mahalle Semtevinde düzenlediği anma programına geçildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan törende Okul Müdürü Erkan Canan ve Müdür Baş Yardımcısı Necati Avvurur, günün anlam ve önemini belirten birer konuşma yaptılar.
Kepez Teknik ve Endüstri Meslek Lisesinin öğretmenleri ve öğrencileri, Atatürkün, Milli Mücadele dönemini ve ölümünü, sundukları Yüzyılın Işığı adlı gösteri ile anlatılar.
Daha sonra Kepez protokolü, 10 Kasım Atatürk Haftası dolayısıyla düzenlenen kompozisyon, resim ve şiir yarışmalarında birinci olan öğrencilere ödüllerini verdiler.
Ölümünün 73. yıldönümünde Atatürkü, minnetle ve özlemle andıklarını belirten Kepez Kaymakamı Mehmet Ali Özyiğit, Atatürkün fikirlerini paylaşmaktan, onu anmaktan ve Ulu Önder ile dünümüzü ve bugünümüzü değerlendirmekten mesuduz. dedi.
Öğrencilerin, Atatürkün sevdiği şarkıları seslendirdiği tören, protokolün semtevinin fuayesindeki Atatürk resimleri sergisini gezmesiyle sona erdi.