Son Haberler
- Kıbrıs Anı Evi’nin kapıları ziyaretçilere açıldı
- Süper kızların KKTC provası
- Kepez’de icraat zamanı
- Kırkpınar ve Dirmil pehlivanlarından Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez’de dönüşüm başladı
- Kepezli güreşçiler madalyaları topladı
- Başkan Kocagöz, “Kepez’i beraber yöneteceğiz”
- Kepez’den Emek’in ilk parkına estetik dokunuş
- Başkan Kocagöz personelinin yüzünü güldürdü
- Başköy’ün çocuklarına çim sahası müjdesi
Kepez sağlıklı yaşamında merkezi oluyor
26 Ekim 2011, Çarşamba - 17:39Kepezde 5 ayrı noktada aerobik, step ve pilates
İlçede milyonlarca liralık projeleri bir bir hayata geçiren Kepez Belediyesi, sağlıklı bir hayat için yeni bir projeye imza atıyor. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncünün talimatıyla ilçede 4 ayrı noktaya yapılan çadır spor salonları, şimdi de sağlıklı yaşamın merkezi oldu. Varsak İlköğretim Okulu, Beşkonak İlköğretim Okulu, Mimar Sinan İlköğretim Okulu ve Yıldırım Beyazıt İlköğretim Okulunda öğrencilerin ve halkın hizmetine açılan çadır spor salonlarında, vatandaşlar her sabah uzman hocaların gözetiminde, aerobik, step ve pilates yapıyor. Ayrıca Kepez Belediyesi Spor Salonunda da vatandaşlar yine aynı şekilde aerobik, step ve pilates yapabiliyor.
Halkın sağlığı her şeyin başında gelir
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, gerek yapılan yatırımların gerek ise sosyal ve kültürel projelerin, Kepezi her geçen gün daha bir yaşanır kent haline getirdiğini belirterek son olarak kapılarını halka açtıkları spor salonlarında vatandaşların ücretsiz olarak, işinde uzman profesyonel hocalar eşliğinde aerobik, step ve pilates yapabildiklerini söyledi. Sağlıklı yaşamın her şeyin başında geldiğine inandıklarını dile getiren Başkan Tütüncü, Kepezde Şafak, Varsak, Beşkonak ve Kanal Mahallelerinde ve Kepez Belediyesi Spor Salonunda vatandaşların aerobik, step ve pilatese büyük ilgi gösterdiğini söyledi.
Kepez güne spor ile başlıyor
Hafta içi her gün sabah saat 9:00 ile 10:00 arasında step, aerobik ve pilates derslerine katılan bayanlar, egzersizler ile hem kilo veriyor hem de sağlıklı bir vücuda kavuşuyor. Kilo verme konusunda son derece faydalı hareketler içeren aerobik, step ve pilatesin kalp-damar sistemi üzerinde de oldukça olumlu etkisi bulunuyor.