Son Haberler
- Kıbrıs Anı Evi’nin kapıları ziyaretçilere açıldı
- Süper kızların KKTC provası
- Kepez’de icraat zamanı
- Kırkpınar ve Dirmil pehlivanlarından Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez’de dönüşüm başladı
- Kepezli güreşçiler madalyaları topladı
- Başkan Kocagöz, “Kepez’i beraber yöneteceğiz”
- Kepez’den Emek’in ilk parkına estetik dokunuş
- Başkan Kocagöz personelinin yüzünü güldürdü
- Başköy’ün çocuklarına çim sahası müjdesi
Geleceğin Kepezi için çalışıyoruz
25 Ekim 2011, Salı - 19:07Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, gelecek neslin yaşayacağı Kepezin, düzenli ve modern bir şehir olması için çalıştıklarını söyledi.
Kepez Belediyesi, yerel yönetimleri tanımaları ve hizmetler hakkında bilgi almaları amacıyla ilçedeki ilköğretim okullarını, belediye hizmet binasında ağırlıyor. Bu kapsamda, Altınova İlköğretim Okulunun 4. ve 5. sınıfından 40 öğrenci, öğretmenleriyle birlikte belediyeyi ziyaret etti. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü de hizmet binasındaki müdürlükleri gezen öğrencileri, meclis salonunda kabul etti. Tütüncü, yerel yönetimlerin görevleri ve yaptığı çalışmalar hakkında bilgi verdiği öğrencilerin, okulları, yaşadıkları mahalleleri ve Kepez Belediyesi ile ilgili sorularını da cevaplandırdı.
Sultan Fatih gibi olun
Başkan Tütüncü, Hayatta başarılı olmak istiyorsunuz, derslerinize çok iyi çalışmalısınız. tavsiyesinde bulunduğu öğrencilerden, çok kitap okumalarını, öğretmenlerinin ve ailelerinin yönlendirmelerine dikkat etmelerini istedi.
Hayatın zorluklarına karşı, azimle ve gayretle mücadele edildiğinde, başarılı olunacağının altını çizen Tütüncü, öğrencilere şu şekilde seslendi: Kendinize güvenin. Bizim tarihimizde çok genç yaşta, çok büyük kahramanlıklar ortaya koyan şahsiyetler var. Fatih Sultan Mehmet, İstanbulu fetih ederken 21 yaşındaydı. Siz de kendinizi iyi yetiştirip geliştirirseniz, genç yaşlarda çok büyük zorluklarla baş edebilmenin cesaretini kendinizde bulursunuz.
Başkanlar gelecek nesli düşünmeli
Sorumluluk makamında bulunanların, gelecek nesli düşünmesi gerektiğine işaret eden Başkan Hakan Tütüncü, Şehri ne kadar iyi yönetirsek, şehri daha da güzelleştirirsek, gelecek nesle karşı sorumluluğumuzu yerine getirmiş oluruz. Gelecek neslin yaşayacağı Kepezin, daha düzgün ve modern bir şehir kimliğine kavuşması için gayret gösteriyoruz. diye konuştu.
Gelecek adına eğitime destek veriyoruz
Gelecek nesilleri, şekillendirmenin en önemli yolunun eğitim olduğunu vurgu yapan Tütüncü, Eğitim noktasında ciddi çalışmalar yapıldığında ve çocukların eğitim süreçlerine katkı sağlandığında Türkiyenin geleceğinin çok daha aydınlık olacağını kaydetti.
Bugün ki çocukların, geleceğin Türkiyesini, Antalyasını, Kepezini inşa edeceğine değinen Başkan Hakan Tütüncü, eğitime verdikleri desteğin, aydınlık gelecek adına önemli bir hizmet olduğunu ifade etti.
Öğrenciler de, okullarına ve eğitime hizmetlerinden dolayı Başkan Hakan Tütüncüye, çiçek takdim ederek teşekkür ettiler.