Son Haberler
- Kıbrıs Anı Evi’nin kapıları ziyaretçilere açıldı
- Süper kızların KKTC provası
- Kepez’de icraat zamanı
- Kırkpınar ve Dirmil pehlivanlarından Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez’de dönüşüm başladı
- Kepezli güreşçiler madalyaları topladı
- Başkan Kocagöz, “Kepez’i beraber yöneteceğiz”
- Kepez’den Emek’in ilk parkına estetik dokunuş
- Başkan Kocagöz personelinin yüzünü güldürdü
- Başköy’ün çocuklarına çim sahası müjdesi
Kepezden Antalyaya bir kalıcı eser daha
19 Ekim 2011, Çarşamba - 20:07Kepez Belediyesi, Gazi Mahallesinde, içerisinde çok amaçlı 150 kişilik salonun olduğu, geleneksel Türk evleri mimarisinden esinlenerek projesi hazırlanan semt konağının yapımına başladı.
Kepez Belediyesi, Erdem Bayazıt Kültür Merkezi, Antalyanın en büyük çok amaçlı kongre ve sergi merkezi, anfi tiyatro ve Kepez Varsak Park yatırımlarının ardından, ilçeye kalıcı bir eser daha kazandırıyor. Gazi ve Şafak mahallelerinde, sosyal alanda bölge halkına hizmet götürecek olan iki semt konağı yapılıyor. Eğitim, sağlık hizmetlerinden, kültürel etkinliklerine kadar pek çok sosyal çalışmanın olacağı tesisler, eski Türk konakları şeklinde inşa edilecek.
Gazi Mahallesindeki semt konağının yapımı başladı
Gazi Mahallesine yapılacak olan semt evinin, proje ve ihale süreci tamamlandı. Yer tesliminin yapılmasının ardından ihaleyi alan firma tarafından, sosyal tesisin yapımına başlandı. Sosyal tesisten, Gazi Mahallesi ile birlikte Sütçüler, Habibler, Mehmet Akif ve Hüsnü Karakaş Mahallelerinde oturanlar da faydalanacak. Mimari yapısıyla, vereceği sosyal hizmetle bölgeye canlılık kazandıracak olan tesis, Hazineden tahsis edilen 3 bin 129 m2 alana inşa edilecek. 150 kişilik çok amaçlı salonun olacağı semt evi, 1265 m2 inşaat alanına sahip olup 3 kattan oluşuyor. 7 ayda bitirilmesi planlanan tesiste, mutfak, idari ofis, derslikler, depo ve bekleme odası bulunuyor.
Şafaka semt evi 2012de
Şafak Mahallesi ile birlikte Gülveren, Ünsal ve Yeşilyurt mahallelerinde oturanlara da sosyal belediyecilik hizmeti götürecek olan semt evinin ihalesi ise önümüzdeki aylarda yapılacak. İçerisinde 100 kişilik çok amaçlı salonun olacağı tesisin, 2012 yılının ilk çeyreğinde yapılması planlanıyor.
Semt konakları ilçeye sosyal canlılık getirecek
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü de, semt konağı projesi ile ilçe halkının, eğitimden sağlığa, sosyal yardımlaşma hizmetlerinden, kültürel etkinliklere kadar pek çok sosyal faaliyete, daha kolay ulaşabilmesini amaçladıklarını söyledi.
Semt evlerinin Kepeze hayırlı olmasını dileyen Tütüncü, vatandaşların sosyal hayatını renklendirici, yaşam standartlarını yükseltici çalışmaların, bundan sonra artarak devam edeceğini de sözlerine ekledi.