Son Haberler
- Kırkpınar ve Dirmil pehlivanlarından Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez’de dönüşüm başladı
- Kepezli güreşçiler madalyaları topladı
- Başkan Kocagöz, “Kepez’i beraber yöneteceğiz”
- Kepez’den Emek’in ilk parkına estetik dokunuş
- Başkan Kocagöz personelinin yüzünü güldürdü
- Başköy’ün çocuklarına çim sahası müjdesi
- Başkan Kocagöz'ün konuğu Erhan Adem
- Başkan Kocagöz yas lokmasını paylaştı
- Böcek ve Kocagöz’den ‘ hizmet’ mesajı
Kepez sorunlu arazileri yeşillendiriyor
18 Ekim 2011, Salı - 17:15Kepez Belediyesi, mülkiyet problemi nedeniyle okul ve sağlık tesisi yapılamadığı için bazı mahallelerde görsel kirlilik oluşturan alanları yeşillendirecek.
Kepez Belediyesi, yeni park çalışmaları ile ilçeye yeni yeşil alanlar kazandırırken, şehrin imajına zarar veren görsel kirlilikleri de ortadan kaldırıyor. Park ve Bahçeler Müdürlüğü, mülkiyet problemi nedeniyle yıllarca atıl bir halde duran, okul ve sağlık tesisi alanlarını yeşil alan haline getiriyor. Yeşillendirme çalışması, Şafak, Yeşiltepe, Kuzeyyaka, Karşıyaka, Gündoğdu, Atatürk ve Yükseliş mahallelerinde, uzun vadede okul ve sağlık tesisi inşa edilemeyecek olan arazilerde yapılacak.
Konuyla ilgili bilgi veren Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü de, ilçede görsel kirliliğe neden olan arazileri, peyzaj çalışmasıyla yeşil doku haline getireceklerini söyledi. Fiziki alandaki düzensizlikleri önlemenin belediyenin görevi olduğuna işaret eden Başkan Tütüncü, İmar planında okul ve sağlık tesisi olan ama mülkiyet problemi sonucu yıllarca atıl duran arazilerde park çalışması yapmayacağız. Kara lekeleri, yeşil bir nokta haline getireceğiz. Aydınlatma direklerini ve bankları da kaldırımlara koyacağız. Araziyi çimlendireceğiz. İstiyoruz ki, ilçenin merkezi yerlerinde bulunan bu sorunlu alanlar, toz-toprak içerisinde kalacağına, yeşil bir alan olsun ve estetiğe de katkı sağlasın. diye konuştu.
Tütüncü, uzun vadede okul ve sağlık tesisi yapılamayacak olan alanlarda yeşillendirme çalışması yapılmasıyla ilgili Milli Eğitim Müdürlüğü ve Sağlık İl Müdürlüğü ile gerekli yazışmaları yaptıklarını da hatırlattı.
Başkan Hakan Tütüncü, Park ve Bahçeler Müdürlüğünün, peyzaj çalışmasını önümüzdeki günlerde başlatacağını da sözlerine ekledi.