Son Haberler
- Kırkpınar ve Dirmil pehlivanlarından Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez’de dönüşüm başladı
- Kepezli güreşçiler madalyaları topladı
- Başkan Kocagöz, “Kepez’i beraber yöneteceğiz”
- Kepez’den Emek’in ilk parkına estetik dokunuş
- Başkan Kocagöz personelinin yüzünü güldürdü
- Başköy’ün çocuklarına çim sahası müjdesi
- Başkan Kocagöz'ün konuğu Erhan Adem
- Başkan Kocagöz yas lokmasını paylaştı
- Böcek ve Kocagöz’den ‘ hizmet’ mesajı
Tütüncü Ekip ruhu Kepezde sahaya yansımıştır
17 Ekim 2011, Pazartesi - 21:35Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, geçtiğimiz günlerde düzenlenen hizmet tanıtım gezisiyle, Kepez Meclis Üyeleri ve muhtarlara son bir yıl içinde yapılan yatırımları tanıtmıştı.
Tütüncü, bu kez işin mutfağında yer alan yani bu yatırımlara hayat veren belediye başkan yardımcıları, birim müdürleri ve sorumlu çalışanlar ile hizmet tanıtım turuna çıktı.
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, son bir yıl içinde ilçede hayat bulan projeleri düzenlediği hizmet tanıtım gezisiyle anlatıyor. Başkan Tütüncü, Kepez Meclis üyeleri ve Kepez Muhtarlarının ardından son olarak işin mutfak kısmında yer alan yani Kepez Belediyesi başkan yardımcıları, birim müdürleri ve birim sorumlusu çalışanlar ile hizmet tanıtım gezisi turuna çıktı.
Başkan Hakan Tütüncü, Kepez Belediyesi Başkan Yardımcıları Mesut Kocagöz, Mustafa Sağdur, Orhan Kocaağa, Osman Yılmaz ve birim müdürleriyle birlikte sorumlu personelin katıldığı hizmet tanıtım gezisiyle, Kepezde birlikte ortaya konan enerjinin sonucunu, sahada göstermek istediğini söyledi.
Son bir yıl içinde hayat bulan yatırımlar anlatıldı
Yaklaşık 5 saat süren hizmet tanıtım gezisiyle ilçede son bir yıl içinde hayata geçirilen yatırımları anlatan Başkan Hakan Tütüncü, 60 mahalle ve 7 köyde, bir yıl gibi kısa bir süre içinde Masa Dağı seyir terası, Erdem Bayazıt Kültür Merkezi, DSİ kanalı peyzaj çalışması, Gazi Bulvarı çevre düzenlemesi, Akdeniz Sanayi Sitesi 75. Yıl Caddesi güzelleştirme projelerini tamamladıklarını söyledi. Kepezin farklı bölgelerinde yer alan 4 okulun bahçesine çadır spor salonu açtıklarını dile getiren Başkan Hakan Tütüncü, öğrencilerin bu salonlarda basketboldan voleybola bir çok spor faaliyeti yapılabildiğini kaydetti.
Kepez Belediyesi 2012ye dev projelerle giriyor
Kepez Belediyesi Kongre ve Sergi Merkezi ve 50 dönümlük alana inşa edilecek olan Kepez Varsak Park projelerinin sadece Kepez halkını değil tüm Antalyalıları kucaklayan dev yatırımlar olduğunu belirten Başkan Hakan Tütüncü, iki bölgede inşa edilecek olan semt konağı, 9 adet su sarnıcı çevre düzenlemesi projeleriyle birlikte, Demirgül Parkı, Yeni Emek Selçuklu Parkı ve Ulus Mahallesi Sadettin Küçük Parkı nın da gelecek yılın vizyon yatırımları arasında yer aldığını kaydetti.
Aspendos tarzı anfi tiyatro
Tütüncü, Kent Ormanı Projesi nin 2. etabı olan Meşe Kapısı nda, tarihi Aspendos anfi tiyatrosu tarzında, ulusal ve uluslararası organizasyonların yapılabileceği 2 bin kişilik anfi tiyatro yapacaklarını ve bu projenin ihalesinin yapıldığını açıkladı. Doğaya uygun şekilde mimari projesi hazırlanan, tarihi anfi tiyatrolara benzerliği ile dikkat çeken gösteri yeri, 2 bin 800 metrekarelik alana inşa edilecek.
Kepez e hareket getirecek olan anfi tiyatro, ulusal ve uluslararası sanatsal ve kültürel organizasyonların icra edileceği şekilde inşa edilecek. Bu kültür ve sanat tesisinde sahne, kulis, soyunma odaları, teknik oda, büfe, seyirciler için lavabolar bulunacak. Başkan Hakan Tütüncü, bu projeyle Kepez in bir hayalini daha gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti.
Varsaka yatırımlar sürüyor
Yıllardır hep geri plana itilen Varsaka ise yatırımların devam ettiğini dile getiren Tütüncü, Varsak Kepez Eğitim Kursu (AKMEK) hizmet binası ile butik kültür merkezi arasında kalan alana, Osmanlı mimarisini yansıtacak bir proje hazırladıklarını, kısa süre içinde burayı Varsak halkına kazandıracaklarını söyledi.
Tüm bu yatırımların Kepeze gönül vermiş, gecesini gündüzünü bu bölgeye hizmet için adamış ekip ruhu ile hayat bulduğunu ifade eden Başkan Hakan Tütüncü, başta Park ve Bahçeler ve Fen İşleri Müdürlükleri olmak üzere yönetim kadrosu ve tüm belediye personeline sonsuz teşekkürlerini bildirdi.