Son Haberler
- Kırkpınar ve Dirmil pehlivanlarından Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez’de dönüşüm başladı
- Kepezli güreşçiler madalyaları topladı
- Başkan Kocagöz, “Kepez’i beraber yöneteceğiz”
- Kepez’den Emek’in ilk parkına estetik dokunuş
- Başkan Kocagöz personelinin yüzünü güldürdü
- Başköy’ün çocuklarına çim sahası müjdesi
- Başkan Kocagöz'ün konuğu Erhan Adem
- Başkan Kocagöz yas lokmasını paylaştı
- Böcek ve Kocagöz’den ‘ hizmet’ mesajı
Tütüncü okul temizlik ekibini denetledi
17 Ekim 2011, Pazartesi - 21:15Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, yoğun hafta sonu programı arasında, ilçede ki okulları gezerek, Kepez Belediyesine bağlı çalışan temizlik ekibinin okul temizlik çalışmalarını denetledi.
20112012 eğitim öğretim yılının başladığı şu günlerde Kepez Belediyesi okullarda temizlik çalışmalarına hız verdi. Kepez Belediyesi bakım ve onarımını yaptığı okullara, öğrencilerin sağlıklı ve hijyen bir ortamda eğitim süreçlerini devam ettirmeleri amacıyla temizlik hizmeti de veriyor. 30 kişilik okul temizlik ekibi ile ilçedeki okul binalarını ve bahçelerini 15 günde bir temizliyor.
Temizlik birimi ekipleri, lavabolardan koridorlara, sınıflardan öğretmen odalarına kadar okul binasını ve bahçesini yıkayarak tertemiz hale getiriyor.
Tütüncü hafta sonu okul temizlik ekibini denetledi
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, hafta sonu yoğun programı arasında ilçedeki okulları ziyaret ederek temizlik ekibinin çalışmalarını yerinde denetledi. Temizlik ekibi çalışanlarıyla selamlaşan Başkan Tütüncü, okullarda yaptıkları temizliğin öğrencilerimiz ve de öğretmenlerimiz için büyük önem taşıdığını söyledi.
Bir çok okulun temizlik için yeterli personeli yada maddi imkanı olmadığını dile getiren Tütüncü, Kepez Belediyesi olarak bölgedeki tüm okulları her 15 günde bir temizlediklerini bildirdi. 30 kişilik bir ekibin görev aldığı temizlik çalışmalarının okulun tepeden tırnağa temizlik ilaçlarıyla yıkanarak gerçekleştirildiğini belirten Hakan Tütüncü, okul sıralarının, koridorların, tuvaletlerin ve yönetim odaları ile öğretmen sınıflarının tek tek temizlendiğini kaydetti. Tütüncü, haftada 12 okulun temizliğini yaptıklarını kaydederek, ilçedeki ilköğretim ve liselerin tamamına yakınına temizlik hizmeti verdiklerini söyledi.
Okul idarecileri temizlik hizmetinden memnun
Okul idarecileri, gerek personel yetersizliği gerek ise maddi imkansızlıklar nedeniyle okullarda sağlıklı bir temizlik yapamadıklarını belirterek, Kepez Belediyesinin eğitim kurumlarına temizlik hizmeti vermesinden dolayı son derece memnun olduklarını ifade ettiler.
Kepez Belediyesi, okulların yanı sıra ilçedeki ibadethanelerin de temizliğini gerçekleştiriyor.