Son Haberler
- Kırkpınar ve Dirmil pehlivanlarından Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez’de dönüşüm başladı
- Kepezli güreşçiler madalyaları topladı
- Başkan Kocagöz, “Kepez’i beraber yöneteceğiz”
- Kepez’den Emek’in ilk parkına estetik dokunuş
- Başkan Kocagöz personelinin yüzünü güldürdü
- Başköy’ün çocuklarına çim sahası müjdesi
- Başkan Kocagöz'ün konuğu Erhan Adem
- Başkan Kocagöz yas lokmasını paylaştı
- Böcek ve Kocagöz’den ‘ hizmet’ mesajı
Kepezin yüzü gülüyor
15 Ekim 2011, Cumartesi - 20:36Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, muhtarların ve ilçe halkının desteğiyle yaptıkları yatırımlarla, Antalyanın arka mahallesi Kepezi, yüzü gülen ve mutlu insanların olduğu, avantajlı bir şehir haline getirdiklerini söyledi.
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, düzenlediği hizmet tanıtım gezisiyle çalışma arkadaşlarım dediği mahalle muhtarlarına, son 1 yıl içerisinde ilçede yapılan yatırımları tanıttı. İki otobüs ile yapılan ve yaklaşık 5 saat süren gezide, ilçenin doğu, kuzey ve batı bölgelerindeki mahallelerde, Fen İşleri Müdürlüğü ile Park ve Bahçeler Müdürlüğünün son 1 yılda yaptığı hizmetlerin tanıtımı yapıldı. Mahalle muhtarları, hizmet tanıtım gezisiyle, hem kendi mahallelerinde hem de Kepezin genelinde yapılan ve kendilerininde destek verdiği çalışmaları yerinde görme imkânı buldu.
Geziye, Kepez Muhtarlar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Feyzullah Büyükkeleş ile ilçedeki 67 muhtarın tamamına yakının katıldı.
Son 1 yılda yapılan hizmetler tanıtıldı
Geleneksel hale getirilen hizmet tanıtım gezisinde Başkan Tütüncü, 60 mahalle ve 7 köyde son 1 yılda yapılan yeni yol açılması, asfalt, kaldırım, park çalışmalarıyla, sosyal ve kültürel yatırımlarla ilgili muhtarlara bilgi verdi. Yapımı devam eden DSİ kanalı peyzaj çalışması, Gazi Bulvarı çevre düzenlemesi, Akdeniz Sanayi Sitesi 75. Yıl Caddesini güzelleştirme projelerinin de tanıtıldığı gezide muhtarlar, Masa Dağı seyir terası, Erdem Bayazıt Kültür Merkezi ile 4 okulun bahçesine kazandırılan spor salonu projelerini ise otobüsten inerek yerinde incelediler. Tütüncü, muhtarlarla birlikte Varsak İlköğretim Okulunun bahçesine yapılan çadır tarzı spor salonunda basketbol da oynadı.
2012 yatırımları da anlatıldı
Tütüncü, Antalyanın en büyüğü olacak olan 2 bin kişilik salonun bulunduğu Kepez Belediyesi Kongre ve Sergi Merkezi, Harikalar Diyarı şeklinde projesi hazırlanan ve 50 dönümlük alana inşa edilecek olan Kepez Varsak Park yatırımlarıyla ilgili de muhtarlara bilgi verdi.
Gezide, 2 bin 500 kişilik anfi tiyatro, iki bölgeye inşa edilecek olan semt konağı, 9 adet su sarnıcının çevre düzenlemesi projeleriyle birlikte, 2012de yapımına başlanılacak olan Demirgül Parkı, Yeni Emek Selçuklu Parkı ve Ulus Mahallesi Sadettin Küçük Parkı da tanıtıldı.
Birlik ve beraberlik ruhuyla Kepezi şehirleştirdik
Geziyi değerlendiren Başkan Tütüncü, belediyenin Fen İşleri ve Park ve Bahçeler, Müdürlüğünün, Kepezin birçok yerini süsleyen, güzelleştiren son 1 yılda yaptığı hizmetleri, muhtarlarla paylaştıklarını söyledi. Kepezde, 2,5 yılda gerçekleştirilen önemli hizmetleri, mahalle muhtarlarıyla, meclis üyeleriyle, bürokratlarıyla, personeliyle ve ilçe halkıyla birlikte yaptıklarının altını çizen Tütüncü, El birliği, gönül birliği ile birlik ve beraberlik ruhuyla yapılan hizmetleri büyük onurla, mutlulukla ve iftiharla geziyoruz. dedi.
Kepezi mutlu insanların şehri yapıyoruz
Başkan Tütüncü, ilçe halkıyla el ele vererek, Antalyanın ve Türkiyenin dikkatini Kepeze çekmeye başardıklarına değinerek, konuşmasını şöyle sürdürdü: Yaptığımız ve yapacağımız yatırımlarla Kepez, modern ve güzel bir şehir haline geliyor. Artık Kepez, Antalyanın arka mahallesi değil. Kepez, insanlarıyla, her yaştan grubuyla yüzü gülen, mutlu insanların şehri oluyor. Kepezi, eğitim, kültür, spor ve gençlik ilçesi yapma çalışmalarımızı da kararlılıkla sürdürüyoruz.
Muhtarlara hizmet teşekkürü
Şehircilikte eksikliklerin hiç bitmeyeceğine işaret eden Kepez Belediye Başkanı Tütüncü, muhtarlara şu şekilde seslendi: Eksiklikler olacak. Önemli olan güven ve istikrar içerisinde yolumuza ve yolculuğumuza devam etmemizdir. Bu gezide gördüğünüz yatırımlar, hepimizin göğsünü kabarttı. Artık Kepez, Antalyanın arka mahallesi değil, gülen yüzlü insanlarının olduğu, avantajlı bir şehir olmaya başladı. Bunu sizlerle birlikte başardık. Mahallelerimizdeki hizmetlerimizi sizlerin ciddi destekleriyle gerçekleştirdik. Yapılanlarla ne kadar gurur duysak, ne kadar övünsek azdır. İçinizde çok tecrübeli muhtarlarımız var. Ellerinizi vicdanlarınıza koyduğunuz zaman şu yapılan hizmetleri, 1 yılda yapılabilen kaç tane dönem olduğunu değerlendirdiğinizde, başarımız ortaya çıkacaktır. Çalışma arkadaşlarım olarak gördüğüm sizlere, yatırımlara desteklerinizden dolayı teşekkür ederim.
Muhtarlar hizmetleri beğendi
Başkan Tütüncüyü, başarılı hizmetlerinden dolayı kutlayan Kepez Muhtarlar Derneği Başkanı ve Fabrikalar Mahalle Muhtarı Feyzullah Büyükkeleş de, açıklamasında Yapılan hizmetlerin muhtarlara yerinde tanıtılması bizleri mutlu etti. Mahallelere hangi hizmetlerin yapıldığını görmek güzel oldu. Kepezde güzel hizmetler yapılıyor. Devamını da bekliyoruz. ifadesini kullandı.
Yapılan hizmetleri çok beğenen mahalle muhtarları da, Kepeze şehir kimliği kazandıran hizmetlerinden dolayı teşekkür ettikleri Başkan Hakan Tütüncünün, ilçede 10 yılda yapılan yatırımı, 2,5 yılda gerçekleştirdiğini dile getirdiler.
Muhtarlar, Tütüncünün, bu geziyi düzenleyerek, kendilerine vermiş olduğu değeri göstermesi açısından önemli olduğunu da ifade ettiler.
Tütüncü, gezinin ardından belediyenin yemekhanesinde , muhtarlara akşam yemeği ikram etti.