Son Haberler
- Kırkpınar ve Dirmil pehlivanlarından Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez’de dönüşüm başladı
- Kepezli güreşçiler madalyaları topladı
- Başkan Kocagöz, “Kepez’i beraber yöneteceğiz”
- Kepez’den Emek’in ilk parkına estetik dokunuş
- Başkan Kocagöz personelinin yüzünü güldürdü
- Başköy’ün çocuklarına çim sahası müjdesi
- Başkan Kocagöz'ün konuğu Erhan Adem
- Başkan Kocagöz yas lokmasını paylaştı
- Böcek ve Kocagöz’den ‘ hizmet’ mesajı
KBT tiyatro eğitimi için start verdi
11 Ekim 2011, Salı - 21:13Kepez Belediyesi Tiyatrosunun (KBT), 2011-2012 dönemi tiyatro eğitim kursu seçmeleri yapıldı. Tiyatro severler başvurulara büyük ilgi gösterdi.
KBT düzenlediği tiyatro eğitim kursu ile tiyatrocu olma hayali taşıyan gençlere büyük fırsat sunuyor. Her yıl açılan kurs ile genç ve yetişkin onlarca kişiye tiyatro eğitimi veren Kepez Belediye Tiyatrosu, 2011-2012 dönemi tiyatro eğitim kursuna katılmaya hak kazanan kursiyerleri belirledi. Tiyatro eğitimi almak isteyen gençler açılan kursa büyük ilgi gösterdi. Kepez Belediyesi ücretsiz tiyatro kursu için başvuran 170 kişiden 57si elemelerden geçti. 12 kişi ise yedekten alındı.
32 haftada 240 saat eğitim
Kurs 16 ile 35 yaş arası tüm genç ve yetişkinlere verilecek Ücretsiz Tiyatro Eğitim Kursuna katılmaya hak kazanan kursiyerler haftada 8 saatten 32 haftada 240 saat eğitim alacak. Eğitim programı; sahne bilgisi, oyunculuk, tiyatro teknikleri, diksiyon, Türk ve Dünya tiyatro tarihi ve şan derslerinden oluşmakta.
Haftanın iki gününü kapsayan eğitim; Akdeniz Üniversitesi öğretim görevlileri, konusunda uzman müzik eğitimcileri, drama liderleri ve tiyatro sanatçıları tarafından verilecek. Kursiyerler almış oldukları tiyatro eğitimini dönem sonu sahneleyecekleri bir oyunla tamamlayacaklar.
Sanata ve Sanatçıya önem veriyoruz
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, tiyatro eğitim kursuna gösterilen ilgiden dolayı son derece memnun olduğunu belirterek, sanatın ve sanatçının destekçisi olmaya devam edeceklerini söyledi. Nüfusu en genç ilçelerin başında Kepezin geldiğini dile getiren Başkan Tütüncü, Kepez Belediyesi olarak işlerinin sadece yol açmak, asfalt dökmek, kaldırım yapmak olmadığını, bunların yanında sanat ve kültürel etkinlikler ile gençleri geleceğe taşımak istediklerini kaydetti. Kepez Belediyesi tarafından ücretsiz olarak açılan tiyatro kursuna girmeye hak kazanan genç ve yetişkin her bir birey, buradan alacakları eğitimle tiyatroculuğa da ilk adımını atmış olacak diyen Başkan Tütüncü, kurs sonunda sertifikalarını alan kursiyerlerin Kepezin mahallelerinde oyunlarını sergileyerek, sanatlarını sokağa taşıma fırsatı bulacaklarını kaydetti.