Son Haberler
- Kırkpınar ve Dirmil pehlivanlarından Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez’de dönüşüm başladı
- Kepezli güreşçiler madalyaları topladı
- Başkan Kocagöz, “Kepez’i beraber yöneteceğiz”
- Kepez’den Emek’in ilk parkına estetik dokunuş
- Başkan Kocagöz personelinin yüzünü güldürdü
- Başköy’ün çocuklarına çim sahası müjdesi
- Başkan Kocagöz'ün konuğu Erhan Adem
- Başkan Kocagöz yas lokmasını paylaştı
- Böcek ve Kocagöz’den ‘ hizmet’ mesajı
Antalyalılara Kuran-ı Kerim ziyafeti
10 Ekim 2011, Pazartesi - 21:57Kepez Belediyesi ve Kepez İlçe Müftülüğü işbirliği ile Kur an-ı Kerim in vahyedilmeye başlanmasının 1401. yılı dolayısı ile "Kur an ziyafeti" programı düzenlendi.
Kepez Belediyesi Hasan Doğan Stadyumunda Kur an-ı Kerim in Peygamber Efendimiz (SAV) e vahyedilmeye başlanmasının 1401. yılı dolayısı ile "Kur an ziyafeti" programı düzenlendi. Programa, Kepez Kaymakamı Mehmet Ali Özyiğit, Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Kepez ilçe Müftüsü Kemal Uçkun ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Kuran-ı Kerimi derinden yaşamak gerek
Kuran-ı Kerimin vahyedilmeye başlamasının 1401inci yılı dolayısıyla düzenlenen programa gecikmeli de olsa katılmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Tütüncü, sözlerine şair Mehmet Akif Ersoydan alıntı yaptığı şu dörtlükle devam etti: Ya açarız nazlı celilin bakarız yaprağına; Ya okur geçeriz bir ölünün toproğına; İnmemiştir Kuran bunu hakkıyla bilin; Ne fal bakmak ne de mezarda okunmak için.
Kuran- Kerimin manası ve derinliğinin daha iyi anlaşılabilmesi için bu gibi etkinliklerin gerektiğini dile getiren Başkan Tütüncü, günümüzde yaşamın içinde Kuran-ı Kerime ne kadar yer verildiğinin düşünülmesi gerektiğini söyledi. Tütüncü, Kepez Belediyesi ve Kepez İlçe Müftülüğü işbirliğiyle düzenlenen Kuran-ı Kerim dinletisiyle Antalyalılara bir ziyafet yaşatmak istediklerini belirterek, emeği geçen herkese teşekkür etti.
Konuşmaların ardından Eyüp Sultan Camii, Süleymaniye Camii, Fatih Camii gibi İstanbul un tarihi büyük camilerinde görev yapan hafızlarında yer aldığı heyet tarafından Antalyalılara Kur an ziyafeti sunuldu.